FERRI-Check® rauavaeguse (ferritiini) tuvastamise kiirtest

Hinnangud (2) | Jaga kasutuskogemust
22.00 €
24.90 €
Sinu võit 2.90 €
rauaveguse tuvastamine
rauavaeguse testimine
-12%

Rauavaeguse tuvastamise kiirtest annab teada, kas Sinu vere rauasisaldus on piisav. Kui veres pole piisavalt rauda, kujuneb organismis välja kehvveresus ehk aneemia ja selle võib olla tõsine mõju su tervisele ja elukvaliteedile.

 
Kas Sul esineb mõni neist sümptomitest?
  • kahvatus, väsimus, energia puudus, apaatia;
  • peavalud;
  • koormusest tingitud kiirem südametegevus, õhupuudus.

 

Kellel esineb rauavaegus? Rauavaeguse ohud.

Rauavaegusest tingitud kehvveresus ehk aneemia on laialt levinud koolilastel, noorukitel ja 15-50a vanuses naistel. Eelkõige aga naistel, kellel esinevad vererohked menstruatsioonid (vähemalt 30% neist esineb rauavaegus). Sümptomid arenevad järk-järgult ja võivad jääda märkamatuks.

Raseduse ajal aneemia esineb 45% naistel.

Rauavaegus tähendab seda, et veri ei sisalda piisavalt punaseid vereliblesid ja seetõttu on ka vere hemoglobiini ja ferritiinisisaldus madal.

 

Raual on aga ülioluline roll hapniku transportimisel kehas. Rauavarude vähenemine raua ebapiisava tarbimise (toidus ei ole piisavalt rauda nt dieedi ajal), raua ebapiisava imendumise või verekaotuse korral (menstruatsioonid, ebanormaalsed verejooksud, operatsioon, haavandid jne), võib tervist oluliselt kahjustada.

 

Kuidas rauavaegustest toimib?

Testi kasutatakse ferritiini (FER) määramiseks sõrmeotsast võetud täisvereproovist. Testi saab kasutada võimaliku rauapuuduse kindlakstegemiseks.

Ferritiin on valk ja esmane raua vorm, mida säilitatakse rakus. Positiivne tulemus tähendab, et ferritiini tase veres on madalam kui 20 ng/ml ja rauapuudus on tõenäoline.

 Vaata eestikeelne video testi kasutamise kohta siit:
 
 
Kellele rauavaeguse kiirtest sobib?
 
Test sobib täiskasvanutele ja lastele alates 7. eluaastast. Veretesti läbiviimine on valutu ning lihtne, tulemused on valmis 10 minuti jooksul.
Testi täpsus on 98%.

 

Kiirtesti pakend sisaldab: 1 testkassett pipeti ja kuivatusainega; 1 pudel puhverlahusega, 1 steriilne lantsett (torkamisseade) vereproovi võtmiseks, 1 kasutusjuhend eesti ja vene keeles.

Aneemia tuvastamise korral soovitame võtta ühendust perearstiga.

22.00 €
24.90 €
Sinu võit 2.90 €

Tootekommentaarid

Külli

Test on tehtud ning raua on tõesti alla normi, aga nüüd on vähemalt pideva väsimuse põhjust teada. Igal juhul soovitan.

Regina

lihtne ja mugav test.

Jaga oma kasutuskogemust!

E-posti aadressi ei avaldata tootekommentaari juures.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Sisesta oma e-mail ning saad 5% allahindlust järgmisel ostul. Liitu meiega, et olla kursis meie terviseuudiste ning sooduspakkumistega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.