Gluteenitalumatuse test Gluten Alarm

20.90 €
Gluten' Alarm on gluteenitalumatuse avastamiseks mõeldud kodune kiirtest.

Gluten' Alarm on gluteenitalumatuse avastamiseks mõeldud kodune kiirtest. Testi võid teha siis, kui sul on krooniline kõhulahtisus, kõhuvalu, gaasid, kaalulangus või äärmine väsimus.

Mis on tsöliaakia  ehk gluteenitalumatus?

Tsöliaakia on gluteenist põhjustatud eluaegne autoimmuunne geneetilise eelsoodumusega haigus, mis mõjutab peensoolt.Seda haigust põhjustab talumatus gluteeni suhtes - gluteen on valk, mida leidub nisus, odras ja rukkis. Gluteeni toimel tekkiv  reaktsioon tekitab peensoole limaskestas kroonilise põletiku, mis võib viia mitmete tõsiste terviseprobleemideni.Tsöliaakia tüüpilisteks sümptomiteks on krooniline kõhulahtisus, kõhuvalu, gaasid, kaalulangus, aga ka aneemia, osteoporoos, äärmine väsimus ja isegi kängujäänud kasv, kui tegemist on lapsega.

Tsöliaakia avastamisel on esmaseks sõeluuringumeetodiks väga efektiivsed täisvere analüüsid. Need põhinevad peamiselt kudesid kahjustava transglutaminaasi (t-TG) IgA tüüpi antikehade avastamisel.

GLUTEN' ALARM® on väga spetsiifiline immunoloogiline kiirtest transglutaminaasi (t-TG) IgA tüüpi antikehade avastamiseks sõrmeotsa verest.

Kuidas GLUTEN' ALARM gluteenitalumatuse kiirtest töötab?

Gluteenitalumatuse esinemisel toodetakse IgA tüüpi spetsiifilisi antikehi, mis on suunatud t-TG vastu. GLUTEN' ALARM® seade võimaldab tuvastada neid konkreetseid antikehi ja seega ka tõendeid gluteenitalumatusest. GLUTEN' ALARM® seadme tundlikkus on 10 U/ml.

Millal tuleks gluteenitalumatuse testi kasutada?
GLUTEN' ALARM test tuleb teha gluteenitalumatuse sümptomite korral või probleemi esinemisel perekonnas. See haigus esineb geneetilise eelsoodumusega isikutel. Test tuleb teha tavatoidul olles (mitte gluteenivabal dieedil), et tulemus oleks kehtiv.

Kas tulemus võib olla vale?
Tulemused on täpsed, kui juhiseid hoolikalt järgitakse. Tulemus võib siiski olla vale, kui GLUTEN' ALARM® test läheb enne testi märjaks või kui prooviaknasse pandud vere kogus ei ole piisav. Komplektis olev plastpipett võimaldab jälgida, et kogutud vere maht on õige.

Mida ma pean tegema, kui Gluten' Alarmi gluteenitalumatuse kiirtesti tulemus on positiivne?
Kui tulemus on positiivne, tähendab see, et vere esinevad t-TG IgA tüüpi antikehad ja te peaksite testi tulemusi arstile näitama. Siis otsustab arst, kas tuleb teha täiendav uuring.

Mida ma pean tegema, kui Gluten' Alarmi gluteenitalumatuse kiirtesti tulemus on negatiivne?

Kui tulemus on negatiivne, tähendab see, et test ei suutnud tuvastada vereproovis t-TG IgA tüüpi antikehi. Mõnedel juhtudel võib IgA puudulikkus samuti põhjustada valenegatiivset tulemust. Kui sümptomid püsivad, on soovitatav arstiga konsulteerida.

GLUTEN' ALARMI gluteenitalumatuse kiirtesti kokkulangevus võrdlusmeetodiga on vähemalt 97% - see näitab testi täpsust.

 

20.90 €

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.