Tänasest on Eestis HIV-kiirtesti võimalik osta apteegist

Delfi

Südameapteegi peaproviisor sõnul on HIV-kiirtest delikaatne viis testida end talle sobivas kohas ja ajal ning see annab 99,7 protsendi täpsusega vastuse võimaliku nakatumise kohta HIV-viirusesse.

Artikkel

Eestis tuli esmakordselt müügile HIV kodutest

ERR: Aktuaalne kaamera
Video

HIV-i saab diagnoosida ka koduse testiga

ERR: Novaator

Neljapäevasel AIDS-i vastu võitlemise päeval tutvustas testide maaletooja koduseid kiirteste, mis annavad vastuse 15 minutiga, vahendas "Aktuaalne kaamera". Eesti on HIV-i leviku poolest Euroopas esikohal ja paljud inimesed pole oma nakatumisest teadlikud.

Artikkel

Apteekides nüüdsest müügil ka HIV-kiirtestid | VIDEO

Kanal2
Video

Eesti on Euroopas neljas riik, kus HIV-kiirtesti saab teha ka kodus

Õhtuleht

Tänasel ülemaailmselt AIDS-i vastu võitlemise päeval jõudis Eesti apteekidesse ning veebipoodi tervisetestid.ee müügile kodus tehtav HIV kiirtest, mida soovitab ka Maailma Terviseorganisatsioon.

Artikkel

Kas uus kiirtest lõpetab Eestis HIV-epideemia? | VIDEO

Õhtuleht
Video

Postimehe test: kas täna müügile tulnud kallis HIV-kiirtest toimib?

Postimees

Postimees palus testi ära proovida Eesti tarbijal. «Enda teada mul viirust olla ei tohiks, kuid kõhedaks võtab ikka,» tõdes Leena (nimi muudetud) enne testi tegemist.

Artikkel

Naistearst: Eesti väljakutse on see, kuidas panna 30-40aastased inimesed mõistma HIVi-ohtu

Delfi

Naistearst Mairi Kaha sõnul on oluline, et epideemia peatamiseks oleks võimalikult palju testimisvõimalusi — et kõik leiaksid endale sobiva viisi. Eesti riigi jaoks on oluline saada testime praegused 30-40aastased inimesed.

Artikkel

Müügile jõudis kodune HIV-kiirtest

Meditsiiniuudised

Täna, rahvusvahelisel AIDS-i vastu võitlemise päeval on Eestis esmakordselt võimalik osta HIV-kiirtesti, mida saab ise kodus teha ja mis annab vastuse 15 minutiga.

Artikkel

Eestis tuli esmakordselt müügile HIV kodutest

Pealinn

"HI-viirusesse võib nakatuda igaüks, seda enam, et Eesti on HIV levikult Euroopas esikohal ja uutest nakatunutest pooled on n-ö täiesti tavalised inimesed," ütles testi maaletooja esindaja Harri Peiker.

Artikkel

Eestis ilmus müügile HIV test kodus kasutamiseks | VIDEO

Tallinna TV
Video

Aljona Kurbatova: suurimas ohus on need, kes ei oska AIDSi karta

Pealinn

"Üks sihtgrupp – näiteks narkootikume süstivad inimesed, on väga hästi uuritud tegelikult ja nad on oma ohuolukorrast teadlikud. Suuremas ohus on need, kes ei oska karta. 30-40aastased tavalised inimesed näiteks," nentis TAI spetsialist Aljona Kurbatova.

Artikkel

Spetsialist: Inimesed kardavad põhjendamatult HIV-kiirtesti tegemist

Õhtuleht

„Eesti jaoks on suur väljakutse, et testimine oleks mugav ja hästi lihtsasti kättesaadav. Siiani on väga hästi toimunud eriarsti baasil, aga testimine peab olema kättesaadavam,” märkis Aljona Kurbatova.

Artikkel

Naistearst: Kuidas panna 30-40aastased inimesed mõistma HIV-i ohtu?

Õhtuleht

"Eesti riigi jaoks on oluline saada HIV-i suhtest testima praegused 30-40aastased inimesed," lausus naistearst Mairi Kaha tänasel AIDS-i vastu võitlemise päeva pressikonverentsil.

Artikkel

Narkomaania ennetamise osakonna spetsialist: tuhanded Eesti inimesed ei pruugi teada, et neil on HIV

Pealinn

Tervise Arengu Instituudi Nakkushaiguste ja narkomaania ennetamise osakonnast spetsialist Aljona Kurbatova"Praegu on meil enim haigusjuhte 30-aastaste ja vanemate hulgas, kes on heteroseksuaalsel teel nakatanud ja ei ole narkomaanid."

Artikkel

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.