HI-viirus kuulub nn. retroviiruste hulka. Peale nakatumist hakkab organism tootma viiruse vastu antikehasid. Kui su test andis positiivse tulemuse, siis tähendab, et ta tuvastas sinu veres HI-viiruse vastaseid antikehasid. HIV-positiivsus ei tähenda tingimata, et sa oleksid haige või sul oleks AIDS. AIDS on HI-viiruse hiline staadium, mida esineb ainult juhul, kui viirus on olnud pikka aega ravita. Kui HI-viirust ei ravita, nõrgendab see aegamööda immuunsüsteemi ja inimese organism ei suuda tõhusalt tõrjuda isegi kõige tavalisemaid infektsioone. Õigeid valikuid tehes võid sa püsida terve veel pikka aega.

Tänapäeval on HIV-infektsioon tänu ravile muutunud krooniliseks, kontrolli all hoitavaks haiguseks.

HI-viirusega nakatumisest teada saamisel on kaks suurt eelist.

1. Saad alustada raviga niipea, kui seda vajad. Kuigi HI-viirus ei ole ravitav, on ravivõimalused niivõrd arenenud, et õigel ajal alustatud ja õige ravi puhul võid elada aktiivselt ja tervena normaalse eluea. Varane diagnoosimine on kriitilise tähtsusega – mida kauem on HI-viirus diagnoosimata, seda rohkem see sinu organismi kahjustab. Olemasolev ravi pärsib viiruse paljunemist ja vähendab immuunsüsteemi kahjustumist.

2. HI-viirus levib enamasti kaitsmata seksuaalvahekorra ajal (kondoomita vaginaalne või anaalne vahekord). On tõestatud, et kondoom takistab HI-viiruse edasikandumist. Kondoomi kasutamine on ääretult tähtis, sest kaitsmata vahekorraga seate iseennast ja teisi ohtu.

Kuigi HIV kiirtest on väga täpne, siis peab seda kinnitama arst laboris tehtava analüüsiga. Pöördu alustuseks perearsti või mõne eriarsti (günekoloog, uroloog, androloog, dermatoveneroloog) poole.

Kui soovid laboris lasta kinnitustesti teha, klõpsa siia, et avada laborite loetelu.

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.