Une geenitest

69.00 €
unetuse põhjused, unetuse testimine
Une geenitest komplekt

Sellest, kas sa oled lõokese või öökulli tüüpi ööpäevarütmiga, oled sa üldjoontes ilmselt ise aru saanud. Tõused enne kuke kiremist - järelikult lõoke, eelistad magada keskpäevani - vist öökull. Kuid sinu loomupärane ööpäevarütm mõjutab palju rohkemat, kui vaid ärkamisaega. Sel on mõju sinu igapäevasele toimetulekule, kehakaalule, emotsionaalsele seisundile, kehatemperatuurile, päevasele aktiivusese tasemele ja mõistagi ka tervisele (nt vererõhule). 

Kõige paremini funktsioneerid sa siis, kui sinu sisemised signaalid on sünkroonis väliste signaalidega - valguse, toitumise ja liikumise aja jms suhtes. Kuid kurb tõsiasi on see, et meie bioloogiline kell ei sobi alati sotsiaalse kellaga – alati ei ole võimalik minna tööle, trenni või sööma siis, kui sulle sobib. Pealesunnitud ja sulle mitte-loomupärane ööpäevarütm häirib su und, vähendab insuliinitundlikkust, stressiga toimetulekut ning võib mõjutada ka kaalutõusu ning söömis- ja meeleoluhäirete kujunemist.

Une geenitest ütleb sulle, mis on sinu geenides su kronotüübiks „kirjutatud“ – öökull, lõoke või vahepealne.

Une geenitest aitab sul mõista oma geenide mõju:

•    ööpäevarütmile. Kas sul näiteks võib olla risk hilinenud une sündroomi tekkimiseks? Kui palju magamatus sind mõjutab? 
•    söömiskäitumisele – kas või kuidas see on seotud sinu kehamassiindeksiga, kolesteroolitasemega või raskustega teatud toite vältida;
•    sportlikule sooritusvõimele. Kas tead, millal on just sinu puhul optimaalseim aeg trenni teha?
•    füüsilisele ja vaimsele tervisele. Näiteks õhtusel tüübil võib olla vähenenud kortisooli eraldumine, mis võib seostuda kehvema unekvaliteediga, kroonilise väsimuse sündroomiga, depressiooniga, südameveresoonkonna haigustega, väiksema rinna- ja kopsuvähist paranemise tasemega või muude terviseprobleemidega. Kas teadsid, et kronotüübil võib olla seos näiteks ka emotsionaalse seisundiga? Kas tead, kas sinu uneaja pikkus mõjutab sinu vaimset võimekust või pigem mitte?

 

Kuidas une geenitesti teha?

Testi tegemine on lihtne, mugav ja kiire! Pärast unetesti tellimist saadame Sulle testikomplekti, mis sisaldab kõke vajalikku testi tegemiseks. Analüüsi tegemiseks tuleb võtta steriilse vatipulgaga põse limaskestalt põsekaabe, panna proov kaasasolevasse ümbrikusse ja saata laborisse. Labori vastuse saadame Sinu e-mailile 30 päeva jooksul.

NB! Laborisse saatmise ümbrik on komplektis ja hinna sees, seega mingit lisakulu sulle enam ei teki!

Une geenitesti analüüsitakse sertifitseeritud laboris Tartus ning test on kooskõlastatud Eesti Terviseametis.

 

Et oma organismi iseärasuste ja loomulike eeldustega paremini kursis olla, siis proovi ka meie teisi geeniteste Kehakaalu ohjeldamise geenitest  ja Sportlike võimete geenitest.

69.00 €

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.