Head kliendid! Pakiautomaadid on üle koormatud ja seetõttu ei pruugi tellimused alati järgmiseks päevaks kohale jõuda!

Soolestiku peitvere / jämesoole kasvaja kolmiktest

Hinnangud (9) | Jaga kasutuskogemust
59.70 €
peitvere tuvastamise kiirtest
peitvere tuvastamise kiirtest      peitvere testi tulemused

Peitvere tuvastamise kiirtest võimaldab varakult tuvastada võimalikku soolestikus olevat peitverd ehk võimalikku haigusseisundit. Kolmiktestiga saad kontrolli teha 3 korral, kuna peitvere esinemine võib olla episoodiline! Võrreldes 3 üksiktesti ostmisega säästad 24 eurot!

Jämesoolevähk on nii Euroopas kui Eestis pahaloomuliste kasvajate hulgas meestel kolmandal kohal  ning naistel teisel kohal peale rinnavähki. Igal aastal haigestub Eestis jämesoolevähki peaaegu 1000 inimest. Järsult suureneb risk haigestuda jämesoolevähki üle 50aastastel.

 

Miks on soolestiku peitvere testi tegemine nii oluline? soolevähk

95% juhtudest põhjustavad jämesoole (ka käärsoole) vähki soolepolüübid ehk kasvajad ning need avastatakse tihti juhuslikult, kas jämesoole kontrastuuringu või kolonoskoopia käigus. Sageli on üheks esimeseks haigussümptomiks roojas olev peitveri. Kui peitvere test tuvastab väljaheites vere, saad pöörduda arsti poole täpsemate uuringute tegemiseks (peitvere esinemisel võib olla ka muid põhjusi peale soolepolüüpide, nt hemorroidid).

Uuringud on näidanud, et varajases staadiumis avastatud jämesoolevähi juhtudest vaid ca 10% lõpeb viie aasta jooksul surmaga, samas kui hilises staadiumis avastatud vähi puhul on suremus üle 90%.

 

Kas ka sina peaksid igal aastal soolestiku peitvere testi tegema? Jah, kui...

  • oled üle 50-aastane mees või naine;
  • sul esineb perekonnas soolevähki (siis võid testi teha ka juba enne 40. eluaastat);
  • sul esineb vähemalt üks alljärgnevatest sümptomitest (pead end kiiresti kontrollima):

-  krooniline  kõhulahtisus või kõhukinnisus või ka nende vaheldumine;

-  suurenenud kehakaal; vähene liikumine

-  kõhupuhitused, täistunne või gaaside peetus;  

-  seletamatu kaalulangus ja isutus;

-  näilise põhjuseta püsiv vähene palavik ( 37,2 -37,5 C);

-  valu pärasooles roojamisel või istumisel;

-  aneemia ehk kehvveresus.

 

Pane tähele! Jämesoolevähk tekib aeglaselt ja varasel soolevähil puuduvad sümptomid!

 

Kuidas peitvere test töötab?

Peitvere kiirtest tuvastab väikeses koguses (<2,5 mL/ööpäevas) roojas esinevat ja visuaalselt mitte avastatavat verd. Normaalselt võib ööpäevas roojaga erituda ligikaudu 0,5 mL verd. Veri võib rooja sattuda kõikidest seedetrakti osadest alates suust ja lõpetades pärakuga.

Enne testi tegemist puudub vajadus toitumispiiranguteks. Soovitav on 2 päeva enne analüüsi tegemist mitte liialdada alkoholiga ega tarvitada seedetrakti mikroveritsusi põhjustada võivaid ravimeid (aspiriin, ibuprofeen, kortikosteroidid, antikoagulandid nt. Marevan). Loe enne testi tegemist  hoolikalt kasutusjuhendit. 

Testi diagnostiline tundlikkus on üle 99% (testi täpsus määrati 646 inimesega tehtud kliinilise uuringu käigus). 

 

Mida teha kui peitvere kiirtest annab positiivse tulemuse?

Peitvere testi positiivne tulemus (st test tuvastab roojas peitverd) ei tähenda automaatselt, et tegemist on pahaloomulise põhjusega. Ka mitmete muude probleemide puhul võib roojas verd esineda. Seega pöördu perearsti poole konsultatsiooniks ja vajadusel täiendavateks uuringuteks.

 

Kuidas Sa saad peitvere kiirtesti teha?

Testi tegemine on valutu, lihtne ja mugav, testi tulemus on kiire ja  usaldusväärne. Peitvere testi tegemiseks kulub Sul vaid mõni minut.

Võta testipulgaga väljaheiteproov ja pane see eelnevalt puhverlahusega täidetud proovikonteinerisse. Pärast konteineri loksutamist (väljaheite ja puhverlahuse segunemiseks) murra konteineri ots ning pane test-kassetile.

Tulemused on loetavad 5 minut pärast. Kui tulemuse aknasse ilmub kaks joont, võid oletada, et suure tõenäosusega on Su väljaheites peitverd. Pead kindlasti pöörduma arsti juurde lisauuringuteks. Pane tähele: peitvere võib põhjustada ka mõni muu tegur nt hemorroidid. 

Rooja kogumist ei soovitata teha mentruatsiooni ajal ja 72 tundi peale seda.. Ära tee testi veritsevate hemorroidide korral, kuna need seisundid võivad anda valepositiivse tulemuse.

Kui peitvere test on negatiivne, siis kaebuste püsimise korral tuleb pöörduda ikkagi perearsti vastuvõtule.

OLULINE!

Pakis on 3 testi! Nimelt annab kõige kindlama tulemuse see, kui teed testi kolmel järjestikusel päeval - kokku 3 testi. Nimelt võivad seedetrakti veritsused olla episoodilised ja veritsust ei pruugi olla iga päev - vähk võib veritseda vaid korra nädalas. Seetõttu on leitud, et kõige kindlam moodus peitvere avastamiseks on teha test 3 korda. 

 

Kiirtesti pakend sisaldab: 3 proovikonteinerit, 3 eraldi pakitud testi, kasutusjuhend eesti ja vene keeles.
Proovi tüüp: väljaheide (fekaal)
 
Tuvastab: peitvere väljaheites
Peitvere tuvastamise testi on välja töötanud CARE Diagnostika Austrias, kes toodab peitvereteste ka meditsiinilaboritele ja haiglatele.
 
NB! Konsulteerige alati oma arstiga enne mistahes olulise meditsiinilise otsuse tegemist.

 

ManusSuurus
Health Care soolestiku polüübi test kasutusjuhend.pdf2.36 MB
59.70 €

Tootekommentaarid

Asta

Tellisin toote kaebuste tõttu: vahel pisut verd WC-paberil, tumedat valu ja limane pärak, pärasool tundlik, hemorroidid. Ometi on kõigil kolmel testil üks kriips C juures (tegin eri päevadel). Ei mõista, miks test ei näita, kui verd on silmaga näha, vahel ka rooja peal. Olen kindel, et tegin kõik õigesti.

vello

toode kiiresti kohal, kuid perearst väitis, et sellised testid ei toimi ja ei soovita neid. pigem korralik uuring.

Tervisetestid.ee

Aitäh tagasiside eest! Tore, et saite testi kiiresti kätte. Peitvere testid tellime me ühelt maailma tuntuimalt soolevähi diagnostikatoodetele spetsialiseerunud Austria tootjalt. Sama firma valmistab peitvere teste ka Euroopa laborite ja haiglate jaoks. Kiirtest võiks olla esimene samm inimesele, kes tahab oma tervisega paremini kursis olla ja mingitele kahtlustele kinnitust saada või neid ümber lükata. Ja nagu meie testide kasutusjuhendiste kirjas – kui peale testi tegemist jääb kahtlus üles või muret tekitavad sümptomid ei kao, siis tuleks ikka arsti poole pöörduda. Tema tunneb Teid paremini ja saab teiega otse suheldes juba asuda diagnoosi panema. Soovime Teile tugevat tervist ja kõike head!

Leo

Tooted saabusid kiiresti kohale. Testi tegemine oli lihtne, juhend arusaadav. Tänan!

Airi Kalbus

väga lihtne kasutada, tulemus ka kohe teada. Olen väga rahul.

vilma

Kuna vastused kolmest kaks olid negatiivsed, siis ei jäänud muud üle, kui maha rahuneda. Seda oligi vaja tõestada.

Reet Adamson

Tänan Teid! Jäin väga rahule. Kiire ja lihtne, tulemus oli rõõmustav.

Merike

Olen väga rahul, toode saabus kiiresti ja soovitan ka sõpradele! Kahju ainult, et perearst sellest midagi ei teadnud

riina rooteman

Sain "JAH" vastuse.

Jaga oma kasutuskogemust!

E-posti aadressi ei avaldata tootekommentaari juures.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.