Digitaalne termomeeter DIGIT-10P
Digitaalne termomeeter DIGIT-10P on kiire ja täpne kolmevärvilise taustavalgustusega LCD-ekraaniga seade kehatemperatuuri mõõtmiseks.
Kuidas DIGIT-10P digitaalset termomeetrit kasutada?
Rektaalne mõõtmine
See meetod on meditsiiniliselt kõige täpsem, sest see annab kehatemperatuurile kõige lähedasema tulemuse. Pärast vees lahustuva libesti kandmist pärakule ja termomeetri otsakule sisestatakse termomeetri otsak ettevaatlikult pärakusse kuni 2 cm sügavusele. Takistuse tundmisel ärge suruge termomeetrit kunagi jõuga edasi. Hoidke termomeetrit paigal, kuni kõlab mõõtmise lõppemise piiksuv helisignaal. Tavaline mõõtmisaeg on umbes 10 sekundit.
Oraalne mõõtmine
Suus on erineva temperatuuriga piirkonnad. Võimalikult täpse näidu saamiseks asetage termomeetri otsak keelejuurest vasakule või paremale. Termomeetri otsak peab mõõtmise ajal koega pidevalt kokku puutuma ja see tuleb paigutada keele alla ühesse kahest soojataskust tagumises osas. Hoidke suu mõõtmise ajal suletuna ja hingake ühtlaselt läbi nina.
Ärge sööge ega jooge enne mõõtmist midagi (vähemalt 30 minutit enne mõõtmist). Tavaline mõõtmisaeg on umbes 10 sekundit.
Aksillaarne mõõtmine
Termomeetri kaenla alla panemisel mõõdetakse nahatemperatuuri. Selle meetodi puhul on tavaline mõõtmisaeg umbes 10 sekundit. Täpsema mõõtmistulemuse saamiseks soovitame tungivalt panna VÄLJA lülitatud termomeetri 5–10 sekundiks kaenla alla ja vajutada seejärel kehatemperatuuri mõõtmise alustamiseks sisse-väljanuppu.
Märkus. Soovitame tungivalt kasutada rektaalset meetodit, sest see on basaaltemperatuuri mõõtmiseks kõige täpsem.
Näpunäited. Täpsema näidu saamiseks pange termomeeter kõigepealt mõõtmiskohta (kaenla alla / suhu / pärakusse) ja seejärel vajutage kehatemperatuuri mõõtmise alustamiseks sisse-väljanuppu.
Toimimine
- Vajutage termomeetri sisselülitamiseks sisse-väljanuppu. Lühike piiksatus näitab, et termomeeter on sisse lülitunud. Samal ajal kuvatakse katsekuva, kus kõik ekraanil olevad sümbolid on valgustatud.
- Termomeeter on kasutusvalmis, kui ekraanil kuvatakse „Lo“ ja vilkuv „°C“.
Märkused. Keskkonnatemperatuuril alla 32,00 °C kuvatakse „Lo °C“ ja keskkonnatemperatuuril üle 42,99 °C kuvatakse „Hi °C“.
Mõõtmise ajal kuvatakse pidevalt hetketemperatuur. Sellel ajal vilgub sümbol „°C“. Mõõtmine lõpeb püsiva temperatuuri saavutamisel. Mõõtmise lõpul esitatakse 10 piiksatusest koosnev signaal. Kuvatakse kõrgeim mõõdetud temperatuur.
Patarei tööea pikendamiseks lülitage termomeeter pärast kasutamist sisse-väljanupust jälle välja. Muidu lülitub termomeeter umbes 5 minuti pärast automaatselt välja.
Helifunktsiooni säte
Helifunktsiooni võib lülitada SISSE või VÄLJA. Kui seade on välja lülitatud, vajutage ja hoidke sisse-väljanuppu, kuni ekraanil kuvatakse „ON“, ja vabastage nupp. Seejärel vajutage nuppu uuesti, kuni LCD-ekraanil kuvatakse „OFF“. See tähendab, et heli on välja lülitatud. Heli uuesti aktiveerimiseks korrake neid juhiseid.
Mälufunktsioon
- Lülitage termomeeter sisse-väljanupust sisse. Automaatselt kuvatakse viimane salvestatud mõõtmistulemus. Koos temperatuuriga kuvatakse ekraanil väike „M“.
- Nüüd võite teha uue mõõtmise või toite sisse-väljanupust välja lülitada.
- Salvestatud väärtus kirjutatakse uue mõõtmise alustamisel automaatselt üle.
Liidese valgustuse funktsioon
Seadmel on kolmevärvilise tagantvalgustusega LCD-ekraan, mis süttib iga mõõtmise lõpul, kusjuures värv oleneb mõõdetud temperatuurist, andes nii kasutajale kohese ülevaate. Allpool on toodud igale värvile vastavad kehatemperatuuri vahemikud ja palavikuseisundi tõlgendus.
Taganvalgustuse värv |
Mõõdetud temperatuurivahemik |
ROHELINE |
36,00–37,29 °C |
SININE |
32,00–35,99 °C 37,30–37,99 °C |
PUNANE |
38,00–42,99 °C |
Olenemata mõõtmiskohast näitab ROHELINE tagantvalgustuse värv mõõtmise lõpus alati NORMAALSET mõõdetud temperatuuri ja PUNANE värv näitab alati tuvastatud madalamat või kõrgemat palavikku. Sinine värv näitab väga väikest näitu (hüpotermia või võimalik mõõtmisviga) või võimalikku palavikuseisundit olenevalt mõõtmiskohast (temperatuur 37,6 °C on palavikuseisund aksillaarse või oraalse mõõtmise korral, kuid mitte rektaalse mõõtmise korral).
Kehatemperatuur
Normaalne kehatemperatuur varieerub kindlas vahemikus. Järgmises tabelis on toodud normaalne vahemik olenevalt mõõtmismeetodist. Seega saab mõõtmistulemusi eri mõõtmiskohtade vahel otse võrrelda.
Normaalsed temperatuurivahemikud (°C) |
|
Aksillaarne |
34,7–37,3 |
Oraalne |
35,5–37,5 |
Rektaalne |
36,6–37,7 |
Kuid inimeste normaalsed vahemikud võivad veidi varieeruda. Seetõttu on oluline määrata iseenda jaoks normaalne vahemik. Mõõtke enda ja pereliikmete temperatuuri. Kõige parem on seda teha tervena, et teha kindlaks iga isiku normaalne vahemik.
Digitaalse termomeetri DIGIT-10P tehnilised andmed:
- mõõtevahemik 32 ° C ÷ 42,99 ° C
- mõõtekoht: aksillaarne (kaenla alt).. rektaalne või oraalne;
- mõõtmise aeg 10 sekundit;
- Painduv ots kuni 45°;
- viimase mõõtmistulemuse salvestamine;
- veekindel ots (IP 55);
- helisignaal mõõtmise lõppedes;
- täpsus 0,1 °C;
- automaatne väljalülitus;
- toide: 3,0 V tüüp CR1632 (vahetatav);
- tühja patarei indikaator;
- mõõdud 13,5 x 2,8 x 1 cm;
- kaal 16 g;
- 2-aastane garantii
Tootja: Itaalia
Hoiatused
- Ärge kõndige, jookske ega rääkige mõõtmise ajal.
- Termomeetrit võib kasutada ainult täiskasvanu järelevalve all.
- Ärge hoidke termomeetrit kohas, kus see võib kokku puutuda otsese päikesevalguse, tolmu või niiskusega. Vältige äärmuslikke temperatuure.
- Vältida tuleb termomeetri mahapillamist või tugevat põrutamist.
- Ärge võtke termomeetrit koost lahti, välja arvatud patarei vahetamiseks.
Ettevaatust!
- Termomeeter sisaldab väikesi osi (nt patarei), mille lapsed võivad alla neelata. Seetõttu hoidke termomeetrit lastele kättesaamatus kohas.
- Kui seadet ei kasutata pikema aja jooksul, võtke patarei enne seadme hoiule panemist välja.