Miks peaks vaktsineeritu tegema antigeeni kiirtesti?

Postitatud 13/08/2021 - 17:24

Covid-19 eest ei ole keegi meist ühelgi juhul 100% kaitstud. Ka need, kes on vaktsineeritud või haiguse läbi põdenud. Sellele tõsiasjale viitavad nii Eesti kui muu maailma teadlased. 

 

3 kõige olulisemat põhjust, miks keegi vaktsineeritutest 100% kaitstud ei ole.

 

1.    Vaktsiini mõju või haiguse läbipõdemise tulemus on kõigil veidi erinev .
Meie organismid on erinevad, meie hulgas on noori ja vanu, mõnel meist on kaasuvad haigused  - see tähendab, et meie immuunsüsteemid on erinevas nö ärksuse astmes.  Seepärast tekib vaktsineerimise tagajärjel meil ka antikehi erinevalt. Sarnane probleem on ka inimestega, kes haiguse läbi põdesid – selle tagajärjel tekkinud antikehade hulk ja/või nende kadumise kiirus võib jällegi olla veidi erinev. Seetõttu on kõigil meil nakkuse eest erineval tasemel kaitse ning nõrgema immuunsustasemega inimene võib viiruse muutuvate vormide tõttu tõsiselt haigestuda. Tõsi – õnneks suudab vaktsiin enamikul juhtudel ära hoida tõsise haigestumise. 

2.    Delta tüvi  on nakkavam!
Delta tüve suhtes tuleb meil oma suhtumist korrigeerida, sest erinevalt varasematest tüvedest on ta palju nakkavam ja suudab veidi jõulisemalt ka vaktsiinibarjäärist läbi murda. Delta tüve puhul märgatud, et nakatunul võib viiruse hulk olla 1000 korda suurem kui algse tüve kandjal. Seetõttu on nakkusoht suur ka välitingimustes.

 

3.    Ka vaktsineeritud kannavad viirust edasi!
Uuringud näitavad, et vaktsineeritute hulgas väheneb nakkuse edasikandumine kõigest 50% võrra ja vaktsineeritu võib viirust levitada ka siis, kui tal endal haigussümptomeid ei ole. Meie hulgas on inimesi, kes paraku ei tohi end vaktsineerida ja on inimesi, kel on ka vaktsineerituna nõrgem immuunsüsteem. On võimalus, et kuigi sa ise oled vaktsineeritud, oled ometi saanud nakkuse ja kannad seda laiali, ise seda teadmata.

 

 

Nakkuse levimist on võimalik vältida testides! 

Loomulikult on oluline ka kätepesu, turvaline distants ja maski kandmine, kuid neist üksi jääb väheks. Seepärast võiksid antigeenitestid leida koha meie igapäevaelus. Olgu see siis enne suguvõsa kokkutulekut, lapselapse sünnipäeva, maale vanavanematele külla sõitmist, tähtsat kliendikohtumist või firmapidu – tehke test! Muidu võib mõni pahaaimamatu külastaja tulla sinu juurde koos Trooja hobusega. 

 

Kas antigeeni test on praeguses olukorras piisavalt usaldusväärne?
Viiruse aktiivset faasi näitab ainult antigeeni test ja see ei sõltu sellest, kas oled vaktsineeritud või mitte. Ka annab erinevalt PCR ehk laboritestist antigeeni test vastuse juba 15 minutiga. See tähendab, et seda saab teha vahetult enne koosoleku, ürituse või tööpäeva algust.

 

Selfdiagnosticsi antigeeni kiirtest on väga täpne ja usaldusväärne ning seda on kasutatud alates 2021. aasta märtsikuust vähemalt sajal üritusel. Kokku on ainuüksi Eestis sellega tehtud üle 150 000 testi

Nii et ka siis, kui oled vaktsineeritud, on mõistlik kontrollida, et sa pole ise nakatunud ega nakata ka teisi!

 

Parima hinnaga antigeeni kiirtestid leiad siit!
 

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.