D-vitamiini taseme test BENU apteekides

Postitatud 28/09/2017 - 14:11

Alates 2017a septembrikuust on võimalik Benu Apteegi apteekides teha kiiresti ja mugavalt D-vitamiini taseme mõõtmist. D-vitamiini tase organismis peaks sul kogu aasta jooksul olema optimaalsel tasemel. Paraku on Tartu ülikooli teadlaste uuringu kohaselt selle vitamiini vaegus Eestis 80% inimestest. Kas sinul ka?

Optimaalseks D-vitamiini tasemeks tuleks pidada 75 – 80nmol/l. Kui organismis on väga madal D-vitamiini tase (< 50 nmol/l), siis uuringute kohaselt võib sellel olla seos mitmete haiguste tekkega (nt vähk, reumtatoidartriit, diabeet, autoimmuunhaigused, põletikud jne).  
 
D-vitamiini taseme mõõtmiseks apteekides kasutatakse  nüüd seadet nimega RapiRead Cube Reader. See on maailmas esimene ja unikaalne D-vitamiini taseme mõõtmise seade - väike karbike, mille abil saab läbi viia lateraalse voolu ehk immunokromatograafilisel tehnoloogial põhinevat kiirtesti. Aparaat on mõeldud professionaalseks kasutamiseks apteekides, perearstikeskustes, toitumisnõustajate juures jm tervishoiuasutustes, kus on vaja kohapeal saada kiiret ja täpset tulemust patsiendi või külastaja D-vitamiini taseme kohta (100% tundlik D2 ja D3 vitamiini suhtes). Selle D-vitamiini testiseadme puhul pole vaja saata verd laborisse - testitulemusi saab kohapeal lugeda komakoha täpsusega 15 minuti pärast. Test tehakse sõrmeotsaverest!
 
Testi tulemust ei mõjuta toit ega söögikorrad, ravimite ja/võbi todulisandite kasutamine.
 
D-vitamiini taset veres saab nüüd mõõta sama lihtsalt nagu veresuhkrut!  
 
Nüüd on BENU apteegis võimalik testida oma D-vitamiini taset. Testi tegemiseks läheb vaja 1-2 tilka sõrmeotsaverd ja vastuse saad 15 minutiga.
 
 
Video apteekritele testi läbiviimise tehniliste aspektide kohta.
See video

Sisesta oma e-mail ning saad 5% allahindlust järgmisel ostul. Liitu meiega, et olla kursis meie terviseuudiste ning sooduspakkumistega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.