Andsime üle 500 HIV kiirtesti Eesti HIV-positiivsete võrgustikule

Postitatud 04/07/2018 - 17:16

Täna andis Selfdiagnostics OÜ üle 500 tasuta HIV kiirtesti Eesti HIV-positiivsete võrgustikule. EHPV on üle-eestiline vabatahtlik ühendus, mis ühendab HIV-positiivseid inimesi ning nende lähedasi. Võrgustiku üheks peamiseks ülesandeks on muuhulgas ka teha kogu elanikkonna hulgas aktiivset HIV-i ja AIDS-i alast selgitustööd.

EHPV kutsub inimesi üles kindlasti HIV kiirtesti tegema. Latsin Alijevi, EHPV juhatuse liikme sõnul peaks iga inimene oma HIV-staatust teada, sest positiivse testitulemuse korral aitab õigeaegne ravi väga oluliselt parandada inimese elukvaliteeti ning tema eluea pikkus püsib samal tasemel HIV-negatiivse inimese omaga.

Svetlana Zolotarjova, Selfdiagnostics OÜ meditsiinivaldkonna juht sõnas, et „Me loodame väga, et HIV kiirtestid saavad peagi sama tavaliseks osaks kodusest tervisekontrollist nagu rasedus- või puukborrelioositesti tegemine. Eesti juhtiva kiirtestide maaletoojana teame siiski, et just HIV kiirteste puudutav stigma on kahjuks visa kaduma. Eesti HIV-positiivsete Võrgustiku plaan jagada tasuta HIV  kiirteste on väga tervitatav – nii jõuavad need ka paljude inimesteni, kes siiani pole näinud vajadust HI-viirusesse nakatumist kontrollida.“

Sel aastal möödub Eestis 30 aastat esimese HIV-positiivse inimese diagnoosimisest. Kokku on aastate jooksul Eestis HI-viirus diagnoositud 9818 inimesel, sealhulgas AIDS 529 inimesel (allikas: Terviseamet). Nakatunute arvult 100 000 elaniku kohta on Eesti kahjuks Euroopa Liidus 2. kohal. Ainuke viis HIV levikule kiiremini piir seada on laialdasem HIV testide tegemine ning HIV-positiivsete õigeaegne ning täpne ravi. 

Selfdiagnostics OÜ nimel andis tasuta HIV kiirtestid üle Svetlana Zolotarjova, meditsiinivaldkonna juht. Pildil võtab testid vastu Latsin Alijev, EHPV juhatuse liige. 

HIV kiirtest on müügil siin

 

Sisesta oma e-mail ning saad 5% allahindlust järgmisel ostul. Liitu meiega, et olla kursis meie terviseuudiste ning sooduspakkumistega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.