Tervisliku elu geenitestide pakett / kolmiktest

255.00 €
geenitestide pakett

Tervisliku elu geenitestide paketis on koos kolm testi:

1) sportlike võimete geenitest;

2) kehakaalu ohjeldamise geenitest;

3) une geenitest.

 

Kui teed need kolm testi, saad täpsemalt teada:

  • milliste teguritega peaks lisaks treeningu valdkonnale (jõu- või vastupidavusalad)  arvestama toitainete valikul;
  • milline treeningu intensiivsus on vajalik kaalu langetamisel;
  • kuidas omastab antud inimese organism rasvu ja süsivesikuid ja kuidas sellest lähtudes kujundada oma toitumiskava;
  • milline on lihastes energia vallandumise mehhanism ja kuidas sellest lähtudes muuta oma treeningkava ja energiabilanssi;
  • kas toitumisel on oht ülesöömiseks ja kuidas sellest hoiduda.
  • kas sinu päevarütm vastab geneetilistest eeldustest tuleneva sisemisele rütmile, milline on selle mõju sinu kognitiivse ja sportlikule sooritusvõimele, toitumisele ja ainevahetusele.

 

Kehakaalu ohjeldamise geenitest annab sulle teadmised:

Sportlike võimete geenitest annab sulle teadmised:

Une geenitest annab sulle teadmised:
kas sul esineb pärilik rasvumisrisk kas sul on paremad eeldused tegeleda vastupidavusaladega, jõu- ja kiirusaladega või mõlemat tüüpi aladega võrdselt kas sinu harjumuspärane päevarütm vastab geneetilistest eeldustest tulenevale sisemisele rütmile (s.t. kas oled pigem õhtu- või hommikuinimene)
kui suur on risk ülekaalu tekkimiseks milline on sinu geneetiliste eelduste skoor kummagi valdkonnaga tegelemiseks  milline on pideva ärkveloleku mõju sinu reaktsiooniajale ja keskkonnatajule
kas ülekaalulisuse korral on olemas risk teist tüüpi diabeedi kujunemiseks kuidas on reguleeritud sinu lihaste verevarustus, töövõime ning ainevahetusprotsessid milline on sinu taastumisvõime süvaunes ja kas sul on risk hilinenud une sündroomi kujunemiseks
kas täiskõhutunne tekib kiiresti või aeglaselt kas sinu lihaskiud on aeglast või kiiret tüüpi kuidas mõjutab kronotüüp sinu toitumiskäitumist
kuidas sinu organism omastab toidurasvu ja süsivesikuid kui hea on sinu energia kättesaadavus rakkudes; kuidas kasutatakse treeningu kestel glükoosi ja milline on hapniku tarbimine milline on sinu parim sportliku sooritusvõime aeg
kas rasvade imendumine on kiire või aeglane; kas ja millisel määral on sinu skeletilihased väsimuse eest kaitstud  kui tundlik oled vaimset tervist mõjutatavate väliste tegurite suhtes
kui efektiivselt suudab sinu organism treeningu käigus rasvu põletada milline on sinu lihaskasv ning milline on energiavaru skeletilihastes  
milline on kehalise aktiivsuse mõju sinu kehakaalule. kuidas on reguleeritud südamelihaskoe taastumine.  

 

Miks sa võiksid teha geenitesti SPORTLIKE VÕIMETE tuvastamiseks?

Sinu sportlikke võimeid mõjutavad mitmed tegurid nagu see, kas oled valinud sobiva spordiala, kui pidevalt ja mitmekülgselt treenid, kui õigesti toitud ja milline on sinu psühholoogiline ettevalmistus. Sportlikus saavutusvõimes on samuti oluline osa pärilikkusel ning see kujuneb mitme geeni koosmõjul. Sportilike võimete geenitest on soovitusliku iseloomuga ning näitab inimese geneetilisi eeldusi teatud spordialade harrastamiseks. Mõne ala puhul tuleb panustada rohkem vastupidavusele ja pikaaegsele koormusele, teise puhul aga lühiajalisele ja väga intensiivsele koormusele.

Geneetiline test ei anna 100% garantiid kindlatel spordialadel õnnestumiseks, kuid kirjeldab sinu kaasasündinud eeldusi olla edukas ühel või teisel spordialal. Eelduste realiseerumine sõltub siiski sinu enda otsustest ja käitumisest.

 

KEHAKAALU LANGETAMISE geenitest vastab paljudele just SINU toitumist, kaalu, ainevahetust ja kehalist aktiivust puudutavatele küsimustele. Paraku on ligikaudu 70% inimese ülekaalu tekkimise tõenäosusest on pärilik, seega on oma geenide tundmine on efektiivse kaalulangetuse seisukohalt väga kasulik. Kas sul esineb pärilikku eelsoodumust rasvumisele? Kuidas toimub rasvade ja süsivesikute ainevahetus organismis? Milline on kehalise aktiivsuse mõju sinu kehakaalule?

1.    Kehakaal – milline on sinu kehamassiindeksi (KMI) suurenemise risk, kui suur on sinu diabeedirisk? Kas näiteks on võimalik, et ülesöömise põhjuseks on hoopis täiskõhutunde liiga aeglane tekkimine?

2.    Ainevahetus – kas sinu ülekaalu tekkimist põhjustab pigem rasva- või süsivesikuterikas toit ja kas su kehakaalule võib avaldada mõju ka näiteks monoküllastamata rasvhapete (oliivid, pähklid, avokaado) tarbimine? Kas sul tuleks vahemere dieedist hoopis eemale hoida? 

3.    Kehaline aktiivsus -  kas sinu keha põletab treeningu käigus rasvu keskmisest paremini või halvemini ja millisest koormusest (või kui mitmest treeningtunnist) võiks kaalutõusu langetamiseks või ennetamiseks kasu olla? Kas see on just aeroobne trenn (tempokas kõnd, rahulik jooks, rattasõit), mida tegema peaksid?

Kehakaalu ohjeldamise geneetilises testis määratakse seitsme geeni kaheksa SNP-i.*

Testiga on kaasas sinu geenitesti tulemusi arvestades koostatud tervislik kolme päeva toitumiskava. Toitumisnõustamise kohta loe lähemalt SIIT.

 

UNE GEENITEST aitab sul mõista oma geenide mõju:

•  ööpäevarütmile. Kas sul näiteks võib olla risk hilinenud une sündroomi tekkimiseks? Kui palju magamatus sind mõjutab? 
•  söömiskäitumisele – kas või kuidas see on seotud sinu kehamassiindeksiga, kolesteroolitasemega või raskustega teatud toite vältida;
•  sportlikule sooritusvõimele. Kas tead, millal on just sinu puhul optimaalseim aeg trenni teha?
•  füüsilisele ja vaimsele tervisele. Näiteks õhtusel tüübil võib olla vähenenud kortisooli eraldumine, mis võib seostuda kehvema unekvaliteediga, kroonilise väsimuse sündroomiga, depressiooniga, südameveresoonkonna haigustega, väiksema rinna- ja kopsuvähist paranemise tasemega või muude terviseprobleemidega. Kas teadsid, et kronotüübil võib olla seos näiteks ka emotsionaalse seisundiga? Kas tead, kas sinu uneaja pikkus mõjutab sinu vaimset võimekust või pigem mitte?

 

Kuidas geenitesti teha?

Geenitesti tegemine on väga lihtne ning kiire!  Analüüsi tegemiseks tuleb võtta steriilse vatipulgaga põse limaskestalt põsekaabe, lasta sellel kuivada ning proov seejärel meile saata. Kõik vajalik on testikomplektis. Vastuse laborilt saab e-kirjaga kätte 30 päeva jooksul. 

NB! Laborisse saatmise ümbrik on komplektis ja hinna sees, seega mingit lisakulu sulle enam ei teki!

Geenitestid analüüsitakse sertifitseeritud laboris Tartus ning testid on kooskõlastatud Eesti Terviseametis. 

 

 

255.00 €

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.