Suguhaiguste kiirtestide XL komplekt mehele - 2 nakkuse tuvastamiseks

49.90 €
Suguhaiguste testide komplekt meestele

Suguhaiguste kiirtestide komplekt mehele koosneb 2 iseseisvast testist, mille abil saad tuvastada kokku 1 nakkust ning lisaks HIV-d. Testi saad teha mugavalt ja kiirelt oma kodus ning tulemusi pole vaja laborisse saata.

 

Testikomplektiga saad tuvastada süüfilist ning HIV-i.

Sa peaksid suguhaiguste testi tegema, kui:

·        sul on toimunud kaitsmata vahekord uue või juhusliku seksuaalpartneriga;

·        alustad uut seksuaalsuhet;

·        planeerite rasedust (suguhaigused kanduvad üle emalt lapsele raseduse või sünnituse käigus):

·        sinu partneril on diagnoositud suguhaigus;

 

Milliste sümptomite puhul peaksid KOHE tegema suguhaiguste testi?

·        Sul on valge, suurenenud või koostiselt muutunud eritis peenisest (ka pärast seksuaalvahekorda);

·        suguelundite sügelus või eritis pärasoolest;

·        valu alakõhus; valu urineerimisel või seksuaalvahekorra ajal:

·        haavandid või lööve suguelunditel;

·        kui sul esineb üks või mitu järgmistest sümptomitest: pidev jõuetus- või väsimustunne, põhjuseta kaalukaotus, kuiv köha, mis ei ole põhjustatud suitsetamisest, bronhiidist ega kopsupõletikust, nädalaid kestev väike palavik ja/või kõhulahtisus, öine higistamine, nahalööve, suurenenud lümfisõlmed kaelal, kaenlaalustes või kubemes (tüüpilised HIV sümptomid).

 

Miks on oluline testida korraga mitme suguhaiguse olemasolu?

Kui Sul oli oht, et võisid nakatuda ühte haigusesse, on olemas risk, et samal ajal nakatusid ka mõnda teise suguhaigusesse. Paraku pole olemas ühte ja ainsat ravimit, millega saaks korraga välja ravida kõik suguhaigused. Sageli esinevad mitme suguhaigusega nakatunud inimesel kaebused, mis on iseloomulikud vaid ühele haigusele, kuid teise (või ka kolmanda) haiguse sümptomid jäävad varjatuks. Seetõttu on mõistlik teha korraga mitu testi ning selline on tavapärane praktika ka meditsiiniasutustes.

 

Kas ma ikka peaksin suguhaiguste testi tegema ka siis, kui mul mingeid sümptomeid ei ole?

Jah! Uue partneri ja/või kaitsmata vahekorra puhul on see mõistlik. Peaaegu kõikide eelpoolnimetatud suguhaiguste puhul võivad tüüpilisi sümptomid mitte avalduda ja haigused jäävad avastamata. Seksuaalse riskikäitumise puhul  tasub end testida iga kolme kuu tagant!

Pea meeles - ükski seksuaalsel teel leviv infektsioon ei parane iseenesest!

 

Millised on ohud, kui suguhaigused jäävad avastamata?

Sugulisel teel levivate haiguste diagnoosimata ja ravimata jätmine võib põhjustada tõsiseid tüsistusi ning järelhaigusi, sealhulgas viljatust, naistel loote kaotust, emakavälist rasedust, anogenitaalset vähki.  Parasiidid võivad meestel kusiti kaudu levida munandimanustesse, eesnäärmesse või põide ja põhjustada seal põletiku.

HI-viirusega nakatumisest teada saamisel on suurim eelis, et saad alustada raviga niipea, kui seda vajad. Ravivõimalused niivõrd arenenud, et õigel ajal alustatud ja õige ravi puhul võid elada aktiivselt ja tervena normaalse eluea. Kuid varane diagnoosimine on kriitilise tähtsusega!  

Juhul, kui mõne suguhaiguste testi tulemus on positiivne, pöördu kohe perearsti poole, sest õige ravi on paranemiseks väga oluline. Mõnikord võib esineda juhtumeid, mil test näitab positiivset tulemust ka siis, kui tegelikku nakatumist pole olnud. Tavaliselt on selle põhjuseks sarnane infektsioon või varasem nakkus (sh ravitud). Ka neil juhtudel pead kohe perearsti poole pöörduma. 

Arvesta sellega, et enamike siin nimetatud suguhaiguste puhul tuleb ravida ka seksuaalpartnerit.

 

Millal peale vahekorda võib suguhaiguste testi teha?

Süüfilise puhul võta arvesse, et pärast nakatumist võib kuluda veidi aega (5 päeva kuni 4 nädalat), enne kui keha toodab tuvastamiseks piisavalt antikehi. Ka muude haiguste puhul võib pärast hiljutist kokkupuudet bakteriga olla testi tulemus negatiivne ja see ei välista nakkuse esinemist. Seega juhul, kui said negatiivse tulemuse, kuid ikkagi kahtled, korda testimist kuu aja pärast uue testkomplektiga.

 HIV testi puhul ei pruugi tulemus olla täpne enne, kui võimalikust nakatumisest on möödunud 3 kuud (nii kaua võib kuluda aega antikehade moodustumiseks).

 

Kuidas suguhaiguste testi tehakse?

Testikomplekt koosneb kahest iseseisvast testist, mida võid teha endale sobival ajal ja järjekorras.

Süüfilise ja HIV tuvastamise test tehakse sõrmeotsa verest (torge ei ole valus!)

Kaasas on täpsed juhendid testide tegemiseks.

 

Suguhaiguste testi komplekti saad meie e-poest osta ka ANONÜÜMSELT!

 

49.90 €

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.