Hea inhalaator allergia puhul?

Postitatud 23/04/2019 - 15:40

Inhalaatorit tuntakse kui käepärast, kiiret ja kõrvaltoimeteta abivahendit nohu, köha, larüngiidi, bronhiidi või põskkoopapõletiku puhul. Kuid hea inhalaator tuleb appi ka siis, kui sind vaevab allergia ning nina jookseb vett, aevastad, kurgus kraabib ja ärritus ajab köhima.

Allergikul pole sageli võimalik ilma sümptomeid leevendavate retsepti- või käsimüügiravimiteta hakkama saada. Kuid arvestama peab sellega, et igal ravimil, ükskõik kui tavalisel, võib esineda ka kõrvaltoimeid. Tabletid peavad läbima seedeelundkonda, maksa ja neere ning pikaajaline allergiaravimite kasutamine võib kahjustada maksarakke. Inhalaatori toime on seevastu paikne ja kui kasutad selles tavalist füsioloogilist lahust, siis see ei kurna muid organeid. Inhalaatoris muudetakse kas ainult veeauru või veeauru ja ravimi osakesed hästi väikseseks ja seetõttu jõuavad nad sügavale hingamisteedesse. Seal olev sekreet vedeldub ja seda on kergem välja köhida või nuusata. Tavalise köha puhul on hingamisteed kuivaks muutunud ja kui lisandub ka nohu, hingab inimene läbi suu. Nii muutuvad limaskestad järjest kuivemaks ja see ajab omakorda veelgi enam köhima. Inhalaatorist tulev aur viib limaskestadeni rohkem niiskust, turse alaneb, ärritus väheneb ja enesetunne paraneb. 

 

Inhalaatori kasutamisel ei ole kõrvaltoimeid ega vanusepiiri 
Paljudel allergikutel teeb olemise kergemaks ainuüksi see, kui inhalaatorist hingatakse sisse tavalist füsioloogilist lahust ehk 0,9% naatriumkloriidi lahust. Sellisel juhul on inhalaatori kasutamine kõrvaltoimetevaba ning üledoseerimise ohtu ei ole. Inhalaatorit võid kasutada päeva jooksul mitmeid kordi ning see sobib nii imikule kui täiskasvanule. 
Kui tahad inhalaatori kasutamise eriti mugavaks teha, siis kasuta selles ampullidesse pakendatud lahust (nt Humer). Siis ei pea sa muretsema suurtes pudelites oleva lahuse riknemise või ümberminemise pärast. Ampulle on kerge ka käekotti pista ja koos inhalaatoriga kaasa võtta.

 

Hea inhalaator on müravaba, väike, kaasaskantav ja efektiivne - nagu võrkinhalaator
Kuni viimase ajani olid levinud kompressortehnoloogiaga inhalaatorid. Kompressortehnoloogia puhul tekitatakse tõhus veeaur kokkusurutud õhu joaga, kuid seade tekitab müra, mida lapsed pahatihti kardavad. Ka on need inhalaatorid suured ja rasked – kotti neid ei pista ning nad vajavad ka toidet vooluvõrgust. Uusimal tehnoloogial põhinevad inhalaatorid (nt KIWI, GT-NEB) kasutavad võrktehnoloogiat. Selle puhul tehakse lahusest veeaur üliväikeste ja ülitihedalt paiknevate aukudega võrgu vibreerimisel. 

 

 

 

 

1.    Võrktehnoloogiaga inhalaatorid on väikesed, vaid peopesa suurused, mistõttu on neid allergikul lihtne käekotti pista, ning tööle, kooli või reisile kaasa võtta. 

2.    Võrktehnoloogiaga inhalaatorid töötavad ka patareidel, mitte ainult vooluvõrgust. See vabastab sind või last vajadusest inhalaatori kasutamise ajal voodis või laua taga paigal püsida ning teeb võimalikuks seadme kasutamise ka autos või matkal.

3.    Võrktehnoloogiaga inhalaatorit tohib kasutada ka siis, kui laps on pikali asendis (nt magamise ajal). Kui teha seda kompressorinhalaatoriga, siis voolab sellest ravimilahus välja. KIWI inhalaatori või GT-NEB inhalaatori puhul seda aga ei juhtu.

4.    Võrktehnoloogiaga inhalaatorid on täiesti hääletud, mistõttu saad neid kasutada märkamatult ja kaaslasi häirimata. 

5.    Võrktehnoloogiat kasutavate inhalaatoritega tehtud uuring on näidanud, et võrreldes kompressorinhalaatoritega on ravimi kasutamine GT-NEB inhalaatoridefektiivsem - seadmesse jääv ravimi jääk on väiksem ja ravimit kulub vähem. Uuring ühe spetsiaalse astmaravimiga ning võrktehnoloogiaga inhalaatoriga tõestas, et selle meetodiga hakkab astmaravim ka kiiremini mõjuma ning kulu raviseansi kohta on väiksem. GT-NEB inhalaatori puhul on pihustatavad osakesed on väga väikesed (MMAD 1,51 μm), mistõttu jõuavad need sügavale hingamisteedesse ja toovad ka astmaprobleemide korral kiiresti leevendust. 

Kui su raviarst kirjutab inhalaatoris kasutamiseks välja ka ravimid, siis  järgi kindlasti arsti ettekirjutusi. Inhalaatori ostmisel jälgi, milliseid ravimeid inhalaatoris kasutada tohib. Võrktehnoloogiaga inhalaatorites tohib enamasti kasutada kõiki ravimeid (sh ka hormoone), välja arvatud hüalurooni või õli sisaldavaid ravimeid. Pane tähele ka seda, et odavamatel inhalaatoritel võib ravimikamber üldse puududa, mistõttu ei saa vajaduse korral aurule ravimeid lisada.

 

Inhalaatorid, mida on tunnustanud ka Eesti Allergialiit 
Nii KIWI kui GT-NEB on uue võrktehnoloogiaga inhalaatorid, mida on tunnustanud ka Eesti Allergialiit. Seega sobivad need ka alergikutele. KIWI on Eestis enimmüüdud inhalaator - väike, hääletu, purunemiskindla ravimikambriga ja tänu armsale välimusele tõeline laste lemmik. GT-NEB sobib kasutajale, kes kindlasti vajab, et ravimiosakesed pääsevad võimalikult sügavale hingamisteedesse.

Kevad ja suvi rikuvad elukvaliteedi paljudel allergikutel. Kui nina vesine, kurgus kraabib ja ajab köhima, võid abi saada inhalaatorist – isegi juhul, kui selles ei kasuta mingeid ravimeid. Ning kui talvel otsid leevendust viirushaigusest põhjustatud nohule ja köhale, siis võta kapist välja seesama inhalaator ja kasuta edasi. 

Soovitame ka Rossmaxi inhalaatorit - samuti väike ja kerge ning heade tehniliste näitjajatega. Kuid kui lisaks suvisele allergiale vaevab sin talvel bronhiit, siis heida pilk peale meie kompressorinhalaatoritele.
 

Hea inhalaatori leiad meie inhalaatorite hulgast kindlasti.  Kui jääd valimisega hätta, siis vaata inhalaatorite võrdlustabelit või võta meie kliendteenindusega ühendust.

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.