Vererõhuaparaat aneroid Microlife BP AG1-20 (stetoskoop)

23.10 €
manuaalne vererõhumõõtja Microlife BP AG1-20

Vererõhu mõõtmise komplekt BP AG1-20 on mõeldud vererõhu mõõtmiseks õlavarrelt mitteautomaatselt ehk mehaaniliselt. Vaatamata soodsale hinnale on seade väga usaldusväärne ja töökindel.

Tänu kaasaegsele nõelamehhanismile ja täisõhuventiilidega ergonoomilisele kummiballoonile on BP AG1-20-ga saadud mõõtmistulemused täpsed ja omavahel võrreldavad. Nailonmansett on kulumiskindel ning ühendusosad väga vastupidavad. Vererõhumõõtjat saad hoida lukuga nailonkotis, mida on mugav kaasas kanda.

Enne kui hakkad aparaati kasutama, loe hoolikalt läbi kasutusjuhend ja hoia seda kindlas kohas. Kui sul tekib lisaküsimusi vererõhu ja selle mõõtmise kohta, pöördu arsti poole.

Päritoluriik: Šveits

Kuidas mehaanilist ehk aneroidvererõhumõõtjat kasutada?

1. Aseta stetoskoobi otsik (6) manseti 2 ääre alla või 1-2 cm sellest allapoole. Veendu, et stetoskoobi otsik oleks kontaktis naha pinnaga ja paikneks brahhiaalarteril.

2. Pane kõrvaotsikud (7) kõrva ja kontrolli, kas stetoskoobi otsik on paigaldatud õigesti, nii et Kortkovi heli on hästi kuuldav.

3. Sulge kummiballooni (3) õhuventiil (4), keerates kruvi kellaosuti liikumise suunas. Äa keera kruvi kinni liiga kõvasti.

4. Võta kummiballoon (3) vabasse kätte (käsivars, millel sa ei mõõda vererõhku) ja pumpa mansett täis. Jälgi rõhu indikaatorit manomeetril (1) ja pumpa ligikaudu 40 mmHg kõrgemale oletatavast süstoolsest vererõhu väärtusest (ülemine väärtus). Paisuta 200 mmHg, kui sa ei tea hinnangulist väärtust.

5. Ava õhuventiil (4) aeglaselt, keerates kruvi kellaosutile vastupidises suunas ja hoia stetoskoobi otsikut (6) õlavarrearteri kohal. Kuula tähelepanelikult, kui mansett hakkab tühjenema. Märgi üles manomeetri (1) väärtus kohe, kui kuuled nõrka rütmilist kohisevat heli. See ongi süstoolse vererõhu näit.

6. Jätka rõhu langetamist aeglaselt, sama kiirusega. Märgi üles manomeetri (1) näit kohe, kui rütmiline kohisev heli kaob. See ongi diastoolse vererõhu näit.

7. Tühjenda mansett täielikult.

8. Korda mõõtmist vähemalt kaks korda ja märgi üles tulemused kuupäeva ja kellaajaga kohe peale mõõtmise lõpetamist.

9. Eemalda mansett ja stetoskoop.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud 

Kaitse seadet vee ja niiskuse, ekstreemsete temperatuuride, põrutuste ja kukkumiste, määrdumise ja tolmu, otsese päikesevalguse ning kuuma ja külma eest.

Mansetid on õrnad ning neid tuleb ettevaatlikult käsitseda. Alusta manseti täitmist alles siis, kui oled selle käele asetanud. Ära täida mansetti üle 300 mmHg. Enne ladustamist tühjenda mansett täielikult. Ära kasutage seadet, kui see on sinu meelest kahjustunud või täheldad sellel midagi ebatavalist. 

Ära ühelgi juhul seadet ava.

Seadme ja pakendi sisu 

Mansett koos monitoriga, kandekott, juhend.

Kuidas vererõhku õigesti mõõta? Vaata haigekassa videot!

23.10 €

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.