Head kliendid! Pakiautomaadid on üle koormatud ja seetõttu ei pruugi tellimused alati järgmiseks päevaks kohale jõuda!

Suguhaiguste testide võrdlus

Hinnangud (0) | Jaga kasutuskogemust
0.00 €
suguhaiguste kiirtestide tabel

See tabel aitab sul ära tunda tüüpilisemaid suhuhaiguseid ja valida vajaliku suguhaiguste testi. Kuid pea meeles - kuni 70% suguhaigustesse nakatunutest ei pruugi tüüpilisi sümptomeid avalduda. Ning kui sul oli võimalus nakatuda ühte suguhaigusesse, võisid nakatuda ka mitmesse. Seega on  kõige mõistlikum testida end korraga mitme suguhaiguse suhtes.

Sugulisel teel leviv haigus Sümptomid ja võimalikud tüsistused Suguhaiguste test
HIV

Nõrgestab inimese immuunsüsteemi ja põhjustab AIDSi. Ravimata jäämisel lõpeb surmaga. 

Sümptomid. Mõni nädal peale nakatumist võivad esineda gripilaadsed sümptomid, kuid sageli esimestel aastatel muid haigustunnuseid ei ole. Tavalised sümptomid on väsimus, palavik, kaalukaotus, kõhulahtisus, köha, suurenenud lümfisõlmed jm    

Levib vaginaal-, anaal- ja suuseksiga.

HIV kiirtest

HIV kiirtest nii mehele kui naisele.

KLAMÜDIOOS

Haigust põhjustab parasiit. Ravimata jääv haigus võib põhjustada mitmeid tõsiseid probleeme (riskifaktor viljatusele, emakavälisele rasedusele, harvem ka liigese- või südamelihasepõletikule)

Sümptomid sageli ei avaldu (kuni 50% meestest ja 70% naistest) või on väga lühiajalised. Naistel võib esineda rohkenenud voolust või ebaregulaarset eritust tupest (eriti peale vahekorda) või valu alakõhus. Meestel võivad sümptomid jääda täiesti märkamata, kuid nakkusoht püsib. Võib esineda eritis peenisest või urineerimine olla valulik.

Levib vaginaal-, anaal- ja suuseksiga.

klamüüdia test

Klamüüdia kiirtest naisele

SÜÜFILIS

Haigust põhjustab bakter. Hilisemas etapis võib haigus haarata tervet organismi. Väljaravimata haiguse puhul: kahjustused kesknärvisüsteemis ja südame-veresoonkonnas. Haigus võib korduda. Levib nii kaitsmata tupe-, päraku- kui suuseksi ajal.

Sümptomid. Kuni 4 nädala jooksul peale nakatumist tekib üks või mitu valutut, tihket, roosakaspunast haavandit. Seejärel suurenevad lümfisõlmed, kuid need on valutud.  Võib esineda ka väsimust, üldist halba enesetunnet. Haigusnähud võivad kaduda ja uuesti tekkida, kuid haigus on organismis edasi. Mõnel haigestunul esineb süüfilis ka "varjatud kujul" - ilma lööbeta.

Ravida tuleb alati kõiki partnereid. 

Levib vaginaal-, anaal- ja suuseksiga.

süüfilise test

Hetkel otsas! Süüfilise kiirtest nii mehele kui naisele

TRIHHOMONOOS

Enimlevinud kuse- ja suguteede haigus maailmas. Haigust põhjustab parasiit. Enamasti nakatutakse sugulisel teel, kuid võimalik on nakatumine ka teiste väga intiimsete kontaktide kaudu. 

Sümptomid. Suguelundite sügelus või valu (sh ka seksuaalvahekorra ja/või urineerimise ajal), halvalõhnaline, vahutav voolus. Umbes kolmandikul naistest võivad sümptomid ka üldse puududa. Meestel üldiselt sümptomid puuduvad või piirduvad eritisega või valuga kusitis. Ka sümptomite puudumisel on inimene nakkusohtlik. 

Ravida tuleb kindlasti ka seksuaalpartnerit.  

Levib sugulisel teel, kuid üksikutel juhtudel on võimalik nakkus ka mitmesuguliste väga intiimsete kontaktide kaudu.

Trihhomonoosi, kandidoosi ja bakteriaalse vaginoosi kiirtest nii mehele kui naisele

KANDIDOOS

Pärmseene Candida albicansi poolt tekitatud põletik, mis võib tekkida organismi vastupanuvõime vähenemisel. Nakkus levib kergesti suguühte ajal!

Sümptomid. Tupe kandidoosi iseloomustab sügelemine, limaskestade punetus, turse ning teraline kleepuv valgevoolus (meenutab kohupiima). Balantiidi (peenise pea põletik) korral on sümptomid sarnased (sügelus, punetus ja/või valulikkus). Nakkus võib esineda nahal, suus või söögitorus.

Trihhomonoosi, kandidoosi ja bakteriaalse vaginoosi kiirtest nii mehele kui naisele.

BAKTERIAALNE VAGINOOS

Mikroobide tasakaalu häirumine organismis, mille tagajärjel tekib põletik. Ei levi sugulisel teel (kuid võib suguhaigustega kaasneda) ja esineb vaid naistel. Bakteriaalset vaginoosi võivad soodustada külmetumised, stress, palju seksuaalpartnereid, intiimhügieeni rikkumised, hormonaalsed muutused, oraal- ja/või anaalseks.

Sümptomid. Sageli kaebusteta, kuid võib esineda hallikas nn kalalõhnaline voolus.

Võib olla vajalik ka partnerite ravi.

trihhomonoosi test
Trihhomonoosi, kandidoosi ja bakteriaalse vaginoosi kiirtest nii mehele kui naisele

PALUN PANE TÄHELE!

•    Kui sinu testi vastus on positiivne, pöördu kohe arsti poole. Kui test annab negatiivse tulemuse, kuid sul esineb ikka mingeid sümptomeid, mine samuti kindlasti arsti juurde.
•    Ükski suguhaigus ei kao ilma ravita! Samal ajal võid nakatada ka oma partnerit. Tavaliselt tuleb sinuga samal ajal ravida ka partnereid.
•    Kui sul oli võimalus nakatuda ühte suguhaigusesse, võisid nakatuda ka mõnesse muusse suguhaigusesse. Seetõttu võiksid testida end korraga mitme suguhaiguse suhtes. 

 

Kõik suguhaiguste testid on Euroopa Liidus koduseks kasutamiseks sertifitseeritud.

 

0.00 €

Tootekommentaarid

Jaga oma kasutuskogemust!

E-posti aadressi ei avaldata tootekommentaari juures.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.