Tallinnas nüüd kaup kätte samal päeval Collect.Neti pakiautomaadis. Loe edasi!

Sportlike võimete ja kehakaalu ohjeldamise geenitestide pakett

Hinnangud (0) | Jaga kasutuskogemust
197.90 €
Sportlike võimete ja kehakaalu ohjeldamise geenitestide pakett
Sportlike võimete ja kehakaalu ohjeldamise geenitestide pakett

Paketis on koos kaks geenitesti: sportlike võimete geenitest ning kehakaalu ohjeldamise geenitest.

Kui teed mõlemad testid, saad täpsemalt teada,

* milliste teguritega peaks lisaks treeningu valdkonnale (jõu- või vastupidavusalad)  arvestama toitainete valikul:

* milline treeningu intensiivsus on vajalik kaalu langetamisel;

* kuidas omastab antud inimese organism rasvu ja süsivesikuid ja kuidas sellest lähtudes kujundada oma toitumiskava;

* milline on lihastes energia vallandumise mehhanism ja kuidas sellest lähtudes muuta oma treeningkava ja energiabilanssi:

* kas toitumisel on oht ülesöömiseks, kuidas sellest hoiduda.

 

Kehakaalu ohjeldamise geenitest annab sulle teadmised:

Sportlike võimete geenitest annab sulle teadmised:

kas sul esineb pärilik rasvumisrisk; kas sul on paremad eeldused tegeleda vastupidavusaladega, jõu- ja kiirusaladega või mõlemat tüüpi aladega võrdsed;
kui suur on risk ülekaalu tekkimiseks; milline on sinu geneetiliste eelduste skoor kummagi valdkonnaga tegelemiseks;
kas ülekaalulisuse korral on olemas risk teist tüüpi diabeedi kujunemiseks; kuidas on reguleeritud sinu lihaste verevarustus, töövõime ning ainevahetusprotsessid;
kas täiskõhutunne tekib kiiresti või aeglaselt; kas sinu lihaskiud on aeglast või kiiret tüüpi;
kuidas sinu organism omastab toidurasvu ja süsivesikuid; kui hea on sinu energia kättesaadavus rakkudes; kuidas kasutatakse treeningu kestel glükoosi ja milline on hapniku tarbimine
kas rasvade imendumine on kiire või aeglane; kas ja millisel määral on sinu skeletilihased väsimuse eest kaitstud;
kui efektiivselt suudab sinu organism treeningu käigus rasvu põletada; milline on sinu lihaskasv ning milline on energiavaru skeletilihastes;
milline on kehalise aktiivsuse mõju sinu kehakaalule. kuidas on reguleeritud südamelihaskoe taastumine;

 

Miks sa võiksid teha geenitesti sportlike võimete tuvastamiseks?

Sinu sportlikke võimeid mõjutavad mitmed tegurid nagu see, kas oled valinud sobiva spordiala, kui pidevalt ja mitmekülgselt treenid, kui õigesti toitud ja milline on sinu psühholoogiline ettevalmistus. Sportlikus saavutusvõimes on samuti oluline osa pärilikkusel ning see kujuneb mitme geeni koosmõjul. Sportilike võimete geenitest on soovitusliku iseloomuga ning näitab inimese geneetilisi eeldusi teatud spordialade harrastamiseks. Mõne ala puhul tuleb panustada rohkem vastupidavusele ja pikaaegsele koormusele, teise puhul aga lühiajalisele ja väga intensiivsele koormusele.

Geneetiline test ei anna 100% garantiid kindlatel spordialadel õnnestumiseks, kuid kirjeldab sinu kaasasündinud eeldusi olla edukas ühel või teisel spordialal. Eelduste realiseerumine sõltub siiski sinu enda otsustest ja käitumisest.

 

Kehakaalu ohjeldamise geneetilises testis analüüsitavad geenid näitavad, kas sul esineb pärilikku eelsoodumust rasvumisele, kuidas toimub rasvade ja süsivesikute ainevahetus organismis ning milline on kehalise aktiivsuse mõju kehakaalule.

Geneetilised iseärasused määravad, milline on inimese risk muutuda ülekaaluliseks juhul, kui ta puutub kokku ebasoodsa keskkonnaga (näiteks liigne söömine, vähene liikumine) ning selle, kuidas organism reageerib kaalu langetavale dieedile ja füüsilisele koormusele. Geenitesti tulemustest on kasu nii neile, kes soovivad kaalu langetada kui ka neile, kellel veel kaalu- ega terviseprobleeme ei avaldu. Oma riske ning eelsoodumusi teades on lihtsam teha kogu eluks õigeid valikuid.

Ühes geenis võivad avalduda nii neutraalne kui ka riskialleel. Riski avaldumise tõenäosus on suurem juhul, kui riskialleelidega geene on mitu, eriti kui sellega kaasneb istuv eluviis ja positiivne energiabilanss (toidutarbimine on suurem kui energiakulu).

 

Kuidas geenitesti teha?

Geenitesti tegemine on väga lihtne ning kiire!  Analüüsi tegemiseks tuleb võtta steriilse vatipulgaga põse limaskestalt põsekaabe, lasta sellel kuivada ning proov seejärel analüüsimiseks saata. Kõik vajalik on testikomplektis. Vastuse laborilt saab kätte kümne päeva jooksul. 

NB! Laborisse saatmise ümbrik on komplektis ja hinna sees, seega mingit lisakulu sulle enam ei teki!

Geenitestid SPORTS GENE analüüsitakse sertifitseeritud laboris Tartus ning testid on kooskõlastatud Eesti Terviseametis. 

197.90 €

Tootekommentaarid

Jaga oma kasutuskogemust!

E-posti aadressi ei avaldata tootekommentaari juures.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Sisesta oma e-mail ning saad 5% allahindlust järgmisel ostul. Liitu meiega, et olla kursis meie terviseuudiste ning sooduspakkumistega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.