Klamüüdia kiirtest naisele

Hinnangud (3) | Jaga kasutuskogemust
33.90 €
klamüüdiatest

Klamüüdia test võimaldab Sul lihtsalt ja vaid 15 minutiga tuvastada klamüdioosi, mis on Eestis kõige enam levinud seksuaalsel teel leviv infektsioon. Testi täpsus on 98,3% võrreldes labori meetmega.

 

Tee klamüüdia test, kui Sul on klamüüdia tunnused või kui Sa kuulud riskigruppi:
  • oled seksuaalselt aktiivne ja vahetad partnereid (klamüdioos ehk klamüüdia esineb enamasti just noortel meestel ja naistel);
  • seksuaalakti käigus ei kasuta alati kondoome;
  • suurenenud tupevoolus;
  • veritsemine, limamädane voolus pärast seksuaalvahekorda;
  • valu alakõhus; valu urineerimisel:
  • meestel võib peenisest tulla eritist või on urineerimine valulik

 

Nakkuse saamisest haiguse avaldumiseni kulub keskmiselt 3-14 päeva. Sümptomid võivad avalduda kohe peale nakatumist või palju kuid hiljem. Ravimata jäänud klamüdioosi puhul puhul võib haigus välja uuesti aktiviseeruda ka alles aastaid hiljem.

 

Milline oht on klamüüdial naise tervisele?

Klamüüdia on sugulisel teel edasikantav haigus, mida põhjustab rakusisene parasiit Chlamydia trachomatis. Ravi puudumine võib põhjustada munajuhade ja munasarjade põletikku, emakakaelapõletikku, kusitipõletikku, viljatust, suureneb risk emakavälisele rasedusele ja enneaegsete sünnituste esinemisele.

Klamüdioos (klamüüdia) võib esineda paljudel ilma kaebusi tekitamata, nii võib nakkus olla avastamata aastaid. Klamüüdia infektsioon kulgeb kirjanduse andmetel asümptomaatiliselt (kaebusi põhjustamata) 70% naistest. Kaebused võivad olla ka lühiaegsed, nii et nakkust kandev inimene võib neid mitte tunda.

 

Kuidas klamüüdia testi teha?

Testi proov tuleb võtta emakakaelalt  kaasasoleva vatitampooniga (vt lehel olevat kasutusjuhendit).
Pakend sisaldab: 1 testkassetti, 1 steriilset vatitampooni tupeproovi võtmiseks, puhverlahust ja kasutusjuhendit eesti ja vene keeles.

 

Kui klamüüdia test on positiivne?

Konsulteerige alati arstiga enne mistahes meditsiinilise otsuse tegemist! Positiivse testi tulemuse korral pöörduge kindlasti  oma arsti poole, et vältida tõsiseid tüsistusi ning alustada raviga.

 

NB! Kui sul oli võimalus nakatuda klamüüdiasse, võis olla võimalus nakatuda ka mõnesse muusse suguhaigusesse. Suguhaiguste testikomplektiga saad tuvastada korraga mitu haigust!

ManusSuurus
Health Care klamüüdia test kasutusjuhend.pdf2.21 MB
33.90 €

Tootekommentaarid

Naine

Lihtne ja mugav kasutada. Kiire vastus kui on mure

Leedi

Kui kahtled, tee test. Kiire tulemus.

Maia

Sai testida, oli tõesti lihne ja valutu. Kõik on korras. Soovatan, sest kodus on palju mugavam teha kui naistearstile minna.

Jaga oma kasutuskogemust!

E-posti aadressi ei avaldata tootekommentaari juures.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Sisesta oma e-mail ning saad 5% allahindlust järgmisel ostul. Liitu meiega, et olla kursis meie terviseuudiste ning sooduspakkumistega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.