KAMILA tugi- ja kompressioontoodete valimine

Hinnangud (0) | Jaga kasutuskogemust
0.00 €

Jalad väsinud ja pakitsevad? Tunned, et mööda jalgu jooksevad sipelgad? Sellistel sümptomitel võib olla mitu põhjust. Jalgades võib väsimustunne või valu avalduda tänu sellele, et suur osa tööpäevast veedetakse seistes või kõndides. Aga kui töötad enamasti istuvas asendis (tüüpiline kotoritöö)  ja siis ootamatult teed pika jalgsimatka, siis on samuti päeva lõpuks "jalad läbi".

Palju tõsisemaks põhjuseks on veenipõletik. Veenilaiendid tekivad tavaliselt kahel põhjusel, mis on mõlemad seotud veeniklappidega. Veeniklappide eesmärk on suunata verd alt jalgadest üles südame poole. Kui sidekude nõrgeneb ja veenid laienevad, ei tööta klapid enam nii nagu vaja, nad ei sulgu korralikult. Osa verd valgub tagasi, hakkab kogunema sääre alumisse kolmandikku ja tekitab seal turse. Sääre nahk muutub kuivemaks, õhemaks ja turse tõttu tumeneb. Seetõttu piisab vaid väga väikesest kahjustusest (midagi hõõrub, sääsk hammustab), et tekiks haavand. Teiseks põhjuseks on varem läbipõetud veenipõletik ehk tromboflebiit, mis on veeniklappe tugevalt kahjustanud.

 

Kui jalad on turses või väsinud, siis aitab see, kui avaldada jagadele väljastpoolt survet. Selleks on olemas  spetsiaalsest trikotaažist valmistatud ravipõlvikud, -sukad ja -sukkpüksid, mis toestavad jalga ja suruvad veene algasendisse tagasi. Selliseid sukki ja põlvikuid on kahte tüüpi: profülaktilised (ehk tugisukad jm) ja meditsiinilised (ehk kompressioontooted). Neist esimesi võib kanda ilma arsti ettekirjutuseta lihtsalt ka siis, kui jalad tunduvad väsinud ja turses. 

KAMILA on üks suurimaid ravi- ja kompressioonsukkade jm toodete brände Euroopas

KAMILA on tugisukkpükste ja -sokkide tootmisele spetsialiseerunud Itaalia bränd, mille tooteid müüakse 40 riigis. KAMILA tootevalikus on erineva tugevusega ravi- ja tugisukkpükse, -sukki ja -põlvikuid jalaprobleemide vähendamiseks ja ravimiseks (haavanditega jalgadele, tromboosiraviks jne).  KAMILA tooted on sertifitseeritud ja väga kõrge kvaliteediga - tugi- või survefunktsioon säilib ka peale korduvaid pesemisi.

 

KAMILA tooted on jaotatud 3 kategooriasse

PREVENTION sari. Tugisukad ja  -sukkpüksid, tugisokid ja -põlvikud igapäevaseks kandmiseks kerge, keskmise või tugeva massaažiefektiga. Selle sarja toodetest, mis on vähemalt keskmise massaažiefektiga, on abi ka nn Economy Class Syndrome'i ehk turistiklassi sündroomi ärahoidmiseks. Nimelt on väga pikkade lennureiside ajal inimene sundasendis ning tooliserv võib suruda põlveõndla veenile. Seega aeglustub südamesse suunduv verevool ning seetõttu võib aktiveeruda trombide teke. Trombide tekkele võib kaasa aidata ka lennuki salongi õhurõhk, mis on sarnane 1800-2200 meetri kõrgusel mägedes olevale õhurõhule.  

Keskmise ja suurema survetugevusega tooted igapäevaseks kandmiseks 

Põlvikud: Kamila Cotton tugipõlvikudKAMILA London tugipõlvikud,

Sukad: KAMILA Stay Up 140 tugisukad pitsiga,

Tugisukkpüksid: Kamila Maternity tugisukkpüksid rasedatele, KAMILA tugisukkpüksid Micro Lady, Kamila Pretty tugisukkpüksid pitsiga

THERAPEUTIC sari. Raviotstarbelised sukad ja põlvikud emboleid (embol ehk veresoonte topis ehk kork) ennetava toimega

ORTHO sari. Ortopeedilised toed (nt Kamila Ortho randmetugi, Kamila Ortho põlveliigese tugi, Kamila Ortho Elastico reielihase tugi, Kamila Ortho Soft seljatugi, Kamila Ortho hüppeliigese tugi)

tugisukkpüksid

 

Tugisukkade ja-sokkide puhul näidatakse üldiselt ära, kui paksud on sukad (kui jäme on olnud niit). See näitaja on DENides, aga mõnel juhul on pakendi peal ka kompressiooninäidu vahemik. Meditsiinilise kompressioonsuka peal on ainult surveklass CCL ja rõhk mm/Hg-tes (millimeetrit elavhõbedasammast).  kusjuures pahkluude juures on see 100% väärtusest, 70% põlve juurde  jääva osa juures ja 40% reie juures. 

Kompressioonsukkade puhul püsib KAMILA sukkade surve jalale sama tugev vähemalt 6 kuu jooksul alates esimesest kasutuspäevast (eeldades, et toodet on kasutatud vastavalt juhendile), ilma elastsust kaotamata. 

 

KAMILA tooted vastavad RAL sertifikaadile.

RAL sertifikaat võeti 1955. aastal kasutusele Saksamaal Saksa Fleboloogiaühngu poolt (fleboloog on veenihaiguste spetsialist), et kehtestada ravisukkadele jm toodetele kvaliteedistandard. KAMILA terapeutilistele toodetele välja antud kvaliteedisertifikaat tõestab, et neid tooteid on testitud ja nad vastavad kõikidele nõudmistele. 

KAMILA tugisukki jm tootval ettevõttel Ca-Mi Srl on ka UNI EN ISO 9001:2008 ja EN ISO 13485:2012 sertifikaadid.

 

0.00 €

Tootekommentaarid

Jaga oma kasutuskogemust!

E-posti aadressi ei avaldata tootekommentaari juures.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Sisesta oma e-mail ning saad 5% allahindlust järgmisel ostul. Liitu meiega, et olla kursis meie terviseuudiste ning sooduspakkumistega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.