Gluteeni tuvastamise kiirtestid GlutenDetect 2tk (väljaheitest)

Hinnangud (0) | Jaga kasutuskogemust
39.00 €
Gluteeni tuvastamise kiirtest GlutenDetect (väljaheitest)
Gluteeni tuvastamise kiirtestide võrdlus

Gluteeni tuvastamiseks mõeldud GlutenDetect väljaheitest aitab aru saada, kas sul on gluteenivaba dieedi käigus õnnestunud gluteeni vältida. Testi vastuse saad 10 minuti pärast. 

Väga sobiv on test juhul, kui sul on äsja diagnoositud tsöliaakia ja tahad veenduda, et su gluteenivaba dieet on õige. Testi võid teha alguses kas iga nädal või üle nädala. Test sobib ka siis, kui oled gluteenivabal dieedil juba pikemat aega olnud, kuid soovid siiski end kontrollida. Pane tähele - paljud tsöliaakiahaiged on pikka aega asümptomaatilised ka pisut gluteeni sisaldava toidu tarbimisel, kuid paraku kahjustab see samal ajal ikkagi peensoolt. Väljaheitest tehtav gluteeni tuvastamise kiirtest tuvastab gluteeni väljaheites 2-7 päeva peale selle tarbimist. 

 

Mis test on GlutenDetect gluteeni tuvastamise kiirtest ja miks sa võiksid selle testi teha?

Mitmete uuringute kohaselt on gluteenivaba dieedi tahtlik või tahtmatu mittejärgimine tsöliaakiahaigete hulgas suhteliselt sage (32,6% kuni 55,4%)*

GlutenDetect on kiire immunokromatograafiline test gluteeni immunogeensete peptiidide (GIP) tuvastamiseks väljaheiteproovides.
Kuna gluteeni peptiidid seedetraktis toimuvale lagundamisele kuigivõrd ei allu, siis märkimisväärne osa neist eritub väljaheite ja uriiniga. Seega viitab GIP mõõdetavate koguste tuvastamine väljaheite- või uriiniproovidest hiljutisele gluteenitarbimisele ning on seetõttu täpne ja väga kasulik viis nii lühi- kui ka pikajaajaliseks gluteenivaba dieedi jälgimiseks.

 

Kui tundlik on GlutenDetect kiirtest?

Kuna GIP eritumisprotsessi dünaamika on igal inimesel veidi erinev, võib varieeruda ka tuvastatava gluteeni kogus. Üldiselt saab väljaheites gluteeni tuvastada 2–7 päeva jooksul pärast tarbimist
Test on võimeline tuvastama GIP-d nisus (gliadiin), rukkis (sekaliin), odras (hordeiin) ja teatud tüüpi kaeras (aveniinid) leiduvatest prolamiinidest, kui neid esineb suures koguses. Looduslikult gluteenivabade toitude puhul nagu riis, mais, tatar, sojaoad, hirss, kinoa ja amarant ei tuvastata ristreaktiivsust. Valepositiivseid tulemusi ei ole esitatud.

 

Kuidas guteeni tuvastamise testi läbi viia?

Enne testi tegemist loe hoolikalt kasutusjuhendit. Väljaheiteproovist tuleb võtta kaasasolevasse lusikasse väike kogus, panna see komplektis olevasse sinise korgiga pudelisse, loksutada 10 minutit, seejärel tilgutada 10 tilka lahust punase korgiga pudelisse. Seejärel tilgutada 8 tilka segu testialusele. Vastuse saad 10 minuti pärast.
 

Gluteeni tuvastamise  komplektis on kõik vajalik testi läbiviimiseks. Karbis on kaks testi. 

 

Vaata videot (ingl. k.), kuidas kiirtestiga gluteeni väljaheitest tuvastada.

Meie e-poes on ka kiirtest, millega saab gluteeni tuvastada uriinist.

Kui kahtled, millist testi valida, vaata  seda diagrammi

 

 

 

 

Laadi alla GlutenDetecti väljaheitest gluteeni tuvastamise testi kasutusjuhend

39.00 €

Tootekommentaarid

Jaga oma kasutuskogemust!

E-posti aadressi ei avaldata tootekommentaari juures.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Sisesta oma e-mail ning saad 5% allahindlust järgmisel ostul. Liitu meiega, et olla kursis meie terviseuudiste ning sooduspakkumistega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.