Gluteeni tuvastamise kiirtest GlutenDetect (uriinist)

Hinnangud (0) | Jaga kasutuskogemust
19.90 €
25.00 €
Sinu võit 5.10 €
gluteeni tuvastamise kiirtest uriinist
gluteenitestide võrdlus
-20%

Gluteeni tuvastamiseks mõeldud uriinitest GlutenDetect aitab aru saada, kas sul on gluteenivaba dieedi käigus õnnestunud gluteeni vältida. Testi vastuse saad 15 minuti pärast. 

Väga sobiv on test juhul, kui sul on äsja diagnoositud tsöliaakia ja tahad veenduda, et su gluteenivaba dieet on õige. Testi võid teha alguses kas iga nädal või üle nädala. Test sobib ka siis, kui oled gluteenivabal dieedil juba pikemat aega olnud, kuid soovid siiski end kontrollida. Pane tähele - paljud tsöliaakiahaiged on pikka aega asümptomaatilised ka pisut gluteeni sisaldava toidu tarbimisel, kuid paraku kahjustab see samal ajal ikkagi peensoolt. Testi on hea kaasa anda ka tsöliaakiahaigele lapsele reisile, laagrisse jm. 

 

Mis test on GlutenDetect gluteeni tuvastamise kiirtest ja miks sa võiksid selle testi teha?

Mitmete uuringute kohaselt on gluteenivaba dieedi tahtlik või tahtmatu mittejärgimine tsöliaakiahaigete hulgas suhteliselt sage (32,6% kuni 55,4%)*

GlutenDetect on kiire immunokromatograafiline test gluteeni immunogeensete peptiidide (GIP) tuvastamiseks uriiniproovides.
Kuna gluteeni peptiidid seedetraktis toimuvale lagundamisele kuigivõrd ei allu, siis märkimisväärne osa neist eritub väljaheite ja uriiniga. Seega viitab GIP mõõdetavate koguste tuvastamine väljaheite- või uriiniproovidest hiljutisele gluteenitarbimisele ning on seetõttu täpne ja väga kasulik viis nii lühi- kui ka pikajaajaliseks gluteenivaba dieedi jälgimiseks.

 

Kui tundlik on GlutenDetect kiirtest?

Kuna GIP eritumisprotsessi dünaamika on igal inimesel veidi erinev, võib varieeruda ka tuvastatava gluteeni kogus. Kui proov on võetud päeva esimesest uriinist, on 90% juhtudel võimalik tuvastada 500 mg suurune tarbitud gluteeni kogus päevas. 
Test on võimeline tuvastama GIP-d nisus (gliadiin), rukkis (sekaliin), odras (hordeiin) ja teatud tüüpi kaeras (aveniinid) leiduvatest prolamiinidest, kui neid esineb suures koguses. Looduslikult gluteenivabade toitude puhul nagu riis, mais, tatar, sojaoad, hirss, kinoa ja amarant ei tuvastata ristreaktiivsust. Testi diagnostiline spetsiifilisus on üle 99%.

 

Kuidas guteeni tuvastamise testi läbi viia?
Uriiiniproov (soovitavalt hommikune) tuleb segada testilahusega. Gluteeni olemasolul on tulemus positiivne ning kasseti testväljale (T) ilmub PUNANE joon. Kui punast joont ei ilmu, siis on tulemus negatiivne - gluteeni ei tuvastatud. Loe enne testi tegemist kasutusjuhend hoolikalt läbi. 

Gluteeni tuvastamise  komplektis on kõik vajalik testi läbiviimiseks, välja arvatud puhas anum uriiniproovi kogumiseks ja ühekordsed kindad (soovi korral). 

 

gluteeni tuvastamise kiirtestidMeie e-poes on ka kiirtest, millega saab gluteeni tuvastada väljaheitest.

Kui kahtled, millist testi valida, vaata  seda diagrammi

 

 

 

 

 

Vaata gluteeni tuvastamise kiirtesti tegemise kohta videot (inglise keeles)

 

Laadi alla gluteeni tuvastamise kiirtesti kasutusjuhend.
 

*SILVESTER J. A., et al.; “Long-term follow-up of individuals with celiac disease: an evaluation of current practice guidelines”; Canadian Journal of Gastroenterology; 2007; 21: 557-564.

19.90 €
25.00 €
Sinu võit 5.10 €

Tootekommentaarid

Jaga oma kasutuskogemust!

E-posti aadressi ei avaldata tootekommentaari juures.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Sisesta oma e-mail ning saad 5% allahindlust järgmisel ostul. Liitu meiega, et olla kursis meie terviseuudiste ning sooduspakkumistega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.