Rauavaeguse (ferritiini) tuvastamise kiirtest FERRI-Check®

17.90 €
Vabandame, toode on hetkel laost otsas
rauaveguse tuvastamine
rauavaeguse testimine

Rauavaeguse tuvastamise kiirtest annab teada, kas Sinu vere rauasisaldus on piisav. Kui veres pole piisavalt rauda, kujuneb organismis välja kehvveresus ehk aneemia ja selle võib olla tõsine mõju su tervisele ja elukvaliteedile.

FERRI-Check® on rauavaeguse tuvastamise kiirtest, mis on mõeldud ferritiini (proteiin, mis ladestab rauda rakkudesse) sisalduse hindamiseks sõrmeotsast võetud verest. FERRI-Check®i testi võib kasutada võimaliku rauavaeguse tuvastamiseks.
 
Kui Sul esineb mõni neist sümptomitest, võib üks võimalikest põhjustest olla rauavaegus:
  • kahvatus, väsimus, energia puudus, apaatia;
  • peavalud;
  • koormusest tingitud kiirem südametegevus, õhupuudus.

 

Mis on rauavaegusaneemia? Kellel esineb rauavaegus? 

Rauavaegusaneemia on laialt levinud igas vanuses laste ja naiste ning vähem meeste hulgas, eriti aga viljakas eas naiste hulgas (vähemalt 20% menstrueerivatest naistest kannatab rauavaeguse all). Põhilised rauavaeguse tunnused nagu kahvatus, väsimus, peavalud, kiirenenud südamelöögisagedus ja õhupuudus füüsilise koormuse ajal tekivad järk-järgult ning võivad jääda märkamatuks. Seetõttu on oluline kindlaks määrata, kas raua hulk veres on kooskõlas selle kogusega, mida keha vajab. 

Muide, raseduse ajal esineb rauavaegus kuni 45% naistest.

Rauavaegusaneemia tekib siis, kui veres ei ole piisavalt erütrotsüüte (punaseid vereliblesid) ja seetõttu on madal ka hemoglobiin, mis on peamine hapniku transpordis osalev proteiin. Raud on hemoglobiini tähtis koostisosa. Rauataseme langus, mis võib tekkida raseduse ajal, kiirel kasvuperioodil, raua mittepiisavast tarvitamisest, raua imendumishäirete korral või ka suurenenud verekaotuse korral (nt vererohke menstruatsioon, suured veritsused, haavandid jms) avaldab kogu organismile suurt mõju.Raseduse ajal esineb aneemia 45% naistel.

Raual on aga ülioluline roll hapniku transportimisel kehas. Rauavarude vähenemine raua ebapiisava tarbimise (toidus ei ole piisavalt rauda nt dieedi ajal), raua ebapiisava imendumise või verekaotuse korral (menstruatsioonid, ebanormaalsed verejooksud, operatsioon, haavandid jne), võib tervist oluliselt kahjustada.

 

Kuidas rauavaegustest töötab?

Testi kasutatakse ferritiini (FER) määramiseks sõrmeotsast võetud täisvereproovist. Testi saab kasutada võimaliku rauapuuduse kindlakstegemiseks.

Ferritiin on valk ja esmane raua vorm, mida säilitatakse rakus. Positiivne tulemus tähendab, et ferritiini tase veres on madalam kui 20 ng/ml ja rauapuudus on tõenäoline.

 
 
Kellele rauavaeguse kiirtest sobib?
 
Test sobib täiskasvanutele ja lastele alates 7. eluaastast. Veretesti läbiviimine on valutu ning lihtne, tulemused on valmis 10 minuti jooksul.
Testi täpsus on 98%.

 

Kiirtesti pakend sisaldab: 1 testkassett pipeti ja kuivatusainega; 1 pudel puhverlahusega, 1 steriilne lantsett (torkamisseade) vereproovi võtmiseks, 1 kasutusjuhend.

Aneemia tuvastamise korral soovitame võtta ühendust perearstiga.

Rauavaeguse testi kasutusjuhend eesti keeles (pdf).

17.90 €
Vabandame, toode on hetkel laost otsas

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.