D-vitamiini test

24.90 €
D-vitamiini test, vitamiin D testimine

D-vitamiin test aitab sul aru saada, kas sinu kehas on D-vitamiini normi piires või alla selle. Test on mõeldud D-vitamiini üldkontsentratsiooni määramiseks täisveres. 

Miks on D-vitamiin sinu organismile oluline ja kes on eriti ohustatud?

Peaaegu kõikidel meie keha rakkudel on D-vitamiini retseptorid, mis tähendab, et need kõik vajavad korralikuks toimimiseks piisavalt D-vitamiini. D-vitamiini puudusega seotud terviseriskid on aga varem arvatust märkimisväärselt tõsisemad.

D-vtamiini sünteesitakse organismis päikesevalguse toimel ja sel on oluline roll sinu immuunsuse tagamisel. Kui viibid vaid väga vähe aega õues või kui meie suvi on olnud väga päikesevaene, on põhjust kahtlustada, et sinu organismis võib D-vitamiini tase olla madal.

Ka siis, kui sul on ülekaalu või kui tarbid liiga vähe piima- ja kalatooteid, võib sul olla suurem risk, et su kehas on ebapiisav kogus D-vitamiini. Ole hoolikas ka vanemas eas! Vanemaealiste nahk ei suuda enam sama tõhusalt D-vitamiini toota, seepärast oleks hea, kui tead, kas sinu kehas on seda piisavalt. 

D-vitamiini puudus on seotud mitme tõsise haigusega: osteoporoos, osteomalaatsia ehk luude pehmenemine, polüskleroos, südamehaigused, tüsistunud rasedus, diabeet, depressioon, insuldid, autoimmuunsed haigused, gripp, erinevad kasvajad, nakkushaigused, Alzheimeri tõbi, ülekaalulisus, suurem suremus jne.

Kui sa oled huvitatud ka lihtsalt sellest, et su hambad ja luud on korras, pead hoolitsema, et su kehas on piisavalt D-vitamiini. 

Kuidas D-vitamiini test töötab?

D-vitamiin on rasvlahustuv sekosteroid, mis soodustab kaltsiumi, raua, magneesiumi, fosfaadi ja tsingi imendumist soolestikust. D-vitamiin transporditakse maksa, kus see ainevahetuse käigus muudetakse 25-hüdroksü-D-vitamiiniks. Meditsiinis kasutatakse 25-hüdroksü-D-vitamiini määramist veres D-vitamiini kontsentratsiooni määramiseks organismis. MyCare Vitamin D test ongi immunokromatograafiline kiirtest 25-OH D-vitamiini üldkontsentratsiooni määramiseks inimese täisveres.

Testi piirväärtus on 30 ng/ml ±4 ng/ml.

 

Kuidas D-vitamiini testi kasutada?

Testi tegemine on lihtne! Sul tuleb komplektis oleva lantsetiga ehk torkenõelaga võtta sõrmest 1 tilk verd (see ei ole valusam kui sääsehammustus), panna see pipeti abil testialusele, lisada pudelist paar tilka testivedelikku ja oodata  täpselt 10 minutit. See on kõik. 

Testi tulemuste lugemine on lihtne. Kui sinu veres on D-vitamiini piisavalt, siis ilmub nähtavale ainul üks kontrollpiirkonna (C) joon. Kui D-vitamiini ei ole piisavalt, ilmub testialusel nähtavale 2 joont. Loe kindlasti enne testi tegemist kasutusjuhendit!

D-vitamiini testi on mõistlik teha ka peale seda, kui oled teinud läbi D-vitamiini kuuri. Nii saad teada, kas võetud D-vitamiini doos ja aeg on olnud piisav. 

 

Mida ma pean tegema, kui olen testi tulemuse teada saanud?

Kui sinu D-vitamiini väärtus on piisav (nähtavale ilmus vaid üks joon), ei ole vaja midagi teha.
Kui sinu testi tulemuseks on kaks triipu, siis see näitab D-vitamiini puudust. D-vitamiini puuduse ravi hõlmab suuremas koguses D-vitamiini manustamist toidu ja lisanditega. Enne otsustamist pea nõu arstiga.

 

Kui täpne on D-vitamiini kiirtest?
Hindamisel saadi testi täpsuseks alla 30 ng/ml väärtuste korral 100% ja 30 ng/ml ületavate väärtuste korral 93,33%. See tähendab, et kui D-vitamiini tase on väga madal, on testi täiesti täpne. 

 

Kas ka lapsele võib teha vitamiin D kiirtesti?

Seda kiirtesti on soovitatav teha lapsele alates 3. eluaastast. 

 

D-vitamiini testikomplekti sisu:

  • 1 hermeetiliselt suletud alumiiniumist kaitsepakend, mis sisaldab 1 testi D-vitamiini määramiseks
  • 1 plastpipett;
  • 1 tilgutiga viaal ühe testi tegemiseks; 
  • 1 valu mittetekitav steriilne lantsetiseade vereproovi võtmiseks;
  • 1 desinfitseeriv lapike ja 1 kasutusjuhend.

 

D-vitamiini kiirtest topeltpakkHEA MÕTE!

Tahad säästa raha? D-vitamiini test topeltpakina on just sinu jaoks! Saad testida end enne ja pärast D-vitamiini kuuri tegemist tulemuse jälgimiseks või testida oma pereliiget. 

24.90 €

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.