Testimine ettevõtetes. Kiirtestid ärikliendile

 

 

 

 

 

 

Selfdiagnostics OÜ pakub ettevõtetele väga head võimalust hoolitseda oma töötajate tervise eest ja korraldada sobival ajal oma ruumides testimispäeva. Meie litsentseeritud testimistiim teeb kõikidele soovijatele vereanalüüsid, mille vastused saab teada kohe - vaid mõne minuti jooksul peale testimist. 

 

Millised testid töötajatele võiksid vajalikud  olla?             Millised on ohud, kui see probleem jääb tuvastamata?
Hemoglobiini mõõtmine

Kui hemoglobiini tase organismis on alla normi, võib tekkida rauavaegusaneemia ehk kehvveresus. Kuna veri ei transpordi kudedes piisaval määral hapnikku, tunneb töötaja sageli nõrkust ja väsimust. Ta võib olla loid, kergesti ärrituv ja tema keskendumisvõime võib väheneda. Mõned inimesed kannatavad ka peavalude käes ning kurdavad juuste väljalangemise üle. Rauavaegusaneemia on levinud eelkõige viljakas eas naiste puhul ja võib esineda kuni 30% naistest. 

Kolesterooli mõõtmine

Kõrge kolesteroolitase on üks peamisi südame- ja veresoonkonnahaiguste põhjustajaid. Kõrget kolesteroolitaset inimene ise ei taju, tema enesetunne on normaalne. ning üldjuhul avastatakse kõrge kolesteroolitase alles vereanalüüsi tehes. Kolesteroolinäitu peaks iga inimene laskma 2-3 aasta järel kontrollida (kui ka pole probleeme esinenud) ja testimispäev ettevõttes annab selleks hea võimaluse ka nende inimeste jaoks, kes muidu väga tihti arsti juurde ei satu.  

D-vitamini mõõtmine

Selleks, et kehas tekiks ülivajalik D-vitamiin, on vaja päikest, kuid meie laiuskraadil kipub seda enamasti väheks jääma. D-vitamiin aitab reguleerida kaltsiumi ja fosfori ainevahetust, stabiliseerib vererõhku ning hoiab heas korras meie südametegevuse ja ka luustiku. Enamasti väljendub D-vitamiini vaegus väsimustunde, unisuse või luu- või lihasvaludena. Kui sinu töötajad kurdavad tõsise kevadväsimuse üle, võib seda põhjustada just D-vitamiini vaegus. 

Puukborrelioosi infektsiooni tuvastamine (august-november) 

Ligi 50% juhtudest ei avaldu puukborrelioos alguses tüüpiliste sümptomitega: punane sõõr, gripilaadsed nähud, lihasevalud jms. Kuid pikka aega tuvastamata jääv puukborrelioos võib organismis palju pahandust põhjustada (närvisüsteemi- ja liigesekahjustused, mäluprobleemid jne). Muide, puugi võib saada ka kodumurult või linnapargist ja seda kuni hilissügiseni! Ja borrelioos ei küsi kindlasti elu- ega ametikohast - rohkem või vähemal määral leidub seda kogu Eestis! Ja pea meeles, et puukentsefaliidivastane vaktsiin ei kaitse puukborrelioosi eest. 

PSA test (meestele)

Üks mees kuuest haigestub Eestis eesnäärmevähki, mis teeb sellest meestel kõige sagedamini esineva vähitüübi.  Alates 50. eluaastast võiks PSA testi teha kord aastas. Kuid noorematel meestel võib PSA testist olla abi muude eesnäärmeprobleemide tuvastamisel (näiteks eesnäärmepõletikku võib esineda neil, kes sõidavad palju jalgrattaga või on külmetanud).

Kilpnäärme alatalitluse test (naistele)

Kilpnäärme alatalitus on samuti üks tavalistest kahtlusalustest, kui inimene tunneb väsimust ja loidust, külmetab pidevalt ja kurdab kaalutõusu, naha kuivuse või juuste väljalangemise üle. Kilpnäärme alatalitust esineb sagedamini naistel, seega tasub just neid testida (kuigi test sobib ka meestele). Muide, elu jooksul on kilpnäärmeprobleeme ühel naisel kaheksast (USA andmed), nii et see tõesti sagedane probleem, millele tuleb tähelepanu pöörata. 

Veresuhkur

Diabeet võib inimesel avalduda igas vanuses - nii lastel kui täiskasvanutel. Kui veresuhkur on pidevalt normist kõrgem, siis võib see aja jooksul põhjustada kahjustusi silmades, neerudes, närvides, veresoontes ja südames jm. Kuigi enamlevinud diabeedi sümptomid on öine janu, sagenenud urineerimine, kaalulangus, väsimus, suukuivus ja nahasügelused, on diabeedi algus sageli hiiliv ja inimene seda ise ei märka. Meie sõnum on: testi õigeaegselt!

 Narkotestid  Narkotestid võimaldavad narkootikumide tuvastamist süljest, uriinist ja erinevatelt pindadelt (lauad, arvutid jm)
 Uriinitest 10 erinevat parameetrit kuseteede ja neerude tervise kohta
CRP kiirtest Organismi põletikuliste seisundite ja südame-veresoonkonna haiguste riski hindamiseks (C-reaktiivne valk).
Vererõhu mõõtmine Alates 30. eluaastast tuleks vererõhku kontrollida vähemalt 1 kord aastas! Kõrgvererõhktõbi ehk hüpertoonia  koormab südant, kahjustab veresooni ja kiirendab veresoonte lubjastumist. Hüpertoonia on üks suurimaid südame-veresoonkonna haiguste riskifaktoreid.

 

Sinu töötajad on väga tänulikud, kui aitad neil püsida tervena ja teha paremaid tervisealaseid otsuseid. Seega kutsu meid oma firmasse ja korraldame asjaliku testimispäeva.

 

Palun võta meiega ühendust hinnapakkumise koostamiseks. Klõpsa siia ja arutame, millised tervisetestid oleks just sinu ettevõtte töötajatele kõige olulisemad ja anname nõu testimispäeva korraldamise osas.

 

 

 

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.